Le Creuset je základnou v Delishovej testovacej kuchyni. Pravdepodobne ste videli farebné hrnce a panvice v mnohých našich videách. Ale my nie sme jediní fanúšikovia: ikonický riad je oslavovaný po celom svete – a to z dobrého dôvodu. Tu je pohľad na to, čo robí kuchynský riad Le Creuset tak zvláštnym.

1. NEVYHLIADAJTE SI HOLANDSKÚ RÚRU.

Je tu rozdiel: holandské pece boli vynájdené Pennsylvánskym holandským v 1700s. Boli to veľké liatinové hrnce s namontovanými viečkami. Francúzi sa im snažili riffovať pridaním smaltovaného povlaku, ale ich nové meno (stále originálna francúzska rúra) sa nelepilo. Napriek tomu je to správny názov pre váš diel Le Creuset.

2. FAREBNICA PODPISU SA ZOBRAZILA DÔLEŽITOSŤ.

obraz

Washington Post

Odborník odliatkov značky Armand Desaegher a odborník na smaltovanie Octave Aubecq sa usadili na svetlej oranžovej farbe pre svoju prvú smaltovanú rúru v roku 1925 a nazvali ju Flame. Oni boli inšpirovaní jasným žiarením roztavenej liatiny. Aj továreň v meste Fresnoy-le-Grand, Francúzsko, je namaľovaná klasickým oranžovým odtieňom.

3. Marilyn Monroe bol veľký fanúšik.

Blondá bomba bola vášnivým kuchárom a vlastnila 12-dielnu sadu riadu Le Creuset v Elysees Yellow, farbu, ktorá odvtedy prestal. V roku 1999 bol v New Yorku vydražený za neuveriteľných 25.330 dolárov.

4. Žiadne dva kusy sú presne to isté.

Každý kúsok riadu je odliaty z čerstvej pieskovej formy, ktorá sa po použití zlikviduje späť do piesku. Odliatky sú potom zjemnené ručne a smaltované. A to je zjednodušená verzia: Proces môže trvať najmenej 10 hodín a vlastne zahŕňa 12 rôznych krokov.

5. Vaňa je viac verná než si myslíte.

obraz

S láskavým dovolením Le Creuset

Vedeli ste, že by ste mohli pripraviť guláš alebo uvariť celé kurča v klasických francúzskych peciach, ale môžete tiež pečať chlieb, chrumkavé mäso, variť kastról a hlboké smaženie bez ohľadu na to, aké tvoje srdce túži v klasickom kuse.

VOPRED OBJEDNAŤ TERAZ Slim Chicken! Sprievodca pre chudnutie, 20 dolárov

6. LE CREUSET MÁ STRICNÚ POLITIKU BEZPEČNOSTI.

Každá nádoba je skontrolovaná 15 rôznymi ľuďmi skôr, ako sa považuje za vhodnú na predaj. Približne 30 percent tovaru spoločnosti je odmietnuté kvôli nedokonalosti. Často sú roztavené späť a železo sa recykluje na vytvorenie nových (bezchybných) produktov.

7. Môžete získať najlepšie obchody na LE CREUSET OUTLET skladov.

Existuje viac ako 70 predajní v celej krajine, ktoré predávajú prvotriedne produkcie (tie v farbách alebo tvaroch, ktoré možno prerušiť) a druhej kvalite. Posledné mená majú menšie nedostatky, ktoré neovplyvňujú spôsob, ako variť jedlo, ale vyžadujú, aby boli predávané za nižšiu cenu.

8. NAPOJENÉ CAST-IRON COOKWARE nie je jediné, čo spoločnosť môže urobiť.

obraz

S láskavým dovolením Le Creuset

Môže to byť najobľúbenejší, ale môžete tiež získať produkty Le Creuset z nehrdzavejúcej ocele, silikónu a kameniny.

9. POPULÁRNE FARBY ZARADENÉ PODĽA KRAJINY.

V súčasnosti spoločnosť Le Creuset vytvorila asi 100 farieb, ale obľúbené sú rôzne v závislosti od toho, kde žijete. Američania sa rozhodnú pre primárne odtiene, Nemci milujú stredomorské blues a japonskí kuchári si vyberú pastely. Francúzski kuchári sa zbláznili – čo ešte? – kultový odtieň Flame, ktorý sa nazýva Volcanique v domovskej krajine Le Creuset.

10. PRACOVNÍCI PRACOVNÍKOV LE CREUSETU ZAŤAŽUJÚ.

Spoločnosť dosiahla 90 rokov v roku 2015 a vtedy vytvorila viac ako 300 miliónov produktov pre viac ako 60 rôznych krajín.

11. SPOLOČNOSŤ je známa pre svoje WHIMSICAL LIMITED EDITIONS.

le Creuset Disney collaboration

Williams Sonoma

Vyrábali v minulosti kvetinové a kvetinové hrnce a japonské kuchynské nádoby s kvetmi z čerešňového kvetu. Le Creuset urobil najdivokejšie sny fanúšikov Disneyho splnené s modrou polievkou pot s malými červenými ružami na oslavu vydania live-action Kráska a zviera film.

Nasledujte Delish na Instagram.