Po troch dňoch každý február sa úsek Miami’s South Beach stáva stredobodom večierku – dokonca viac, než je to už v priebehu ostatných 362 dní v roku. Pre milovníkov jedla je festival South Beach Wine & Food Festival (SOBEWFF, ak je celé meno príliš veľa huby). Najvyššie kuchári v krajine sa zhromažďujú, aby hostili akcie pre každý typ jedlík: bzučiaky, hýbatelia a všetci medzi nimi. Tu je to, čo potrebujete vedieť skôr, než idete.

Je to festival, ktorý bol predtým známy ako Florida Extravaganza.

Festival vína a jedla South Beach sa začal v roku 1997 ako Florida Extravaganza. Jednodňová akcia prezentovala vína z celého sveta, spárované s jedlom z miestnych reštaurácií a kuchárov.

Pôvodný festival sa konal na vysokoškolskom areáli.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Dobrovoľník na 17. výročnom #SOBEWFF v tomto februári na podporu @FIUHospitality! Zaregistrujte sa do služby EAT. DRINK. EDUCATE. #FIU

Príspevok zdieľaný #SOBEWFF (@sobewffest)

Nebola to taká viditeľná predstavivosť. Florida International University, ktorá zostáva jedným z hostiteľov a dobrodincov SOBEWFF, konala podujatie v areáli Biscayne Bay.

Spoznajte Lee Brian Schrager: Je to mozog za novou operáciou.

V roku 2002 vydal Schrager, potom riaditeľ špeciálnych podujatí distribútora vína a destilátov, veľkú dávku ducha Miami. Presunul ju na južnú pláž (odtiaľ zmena názvu), predĺžil ju o ďalšie dva dni a pridal veľa očarujúcich udalostí a funkcií.

Žiadna z hviezd v potravinovej sieti sa nevyskytla až do roku 2007.

Práve vtedy, keď televízna stanica podpísala partnerstvo s festivalom a jeho klaviristi celebrít začali hosťovať špeciálne semináre a ochutnávky.

SOBEWFF má malú sestru v New Yorku.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Predstavte si všetky svoje obľúbené jedlá na ulici NYC pod jednou strechou. Na # NYCWFF’s Street Eats udalosti dňa 10/14, môžete získať chuť zo všetkých vašich obľúbených krmív, vozíkov a stánkov! Pripojte sa k hostiteľovi @ ghettogastro a doprajte si tacos, koblihy, empanády a ďalšie v tejto lahodnej udalosti. Vstupenky sú k dispozícii na našich stránkach! ��: @chozataqueria

Príspevok zdieľaný NYC Wine & Food Festival (@nycwff)

Rok po tom, čo Schrager priniesol potravinovú sieť na Floridu, spustil podobný festival v New Yorku, kde sídlia mnohé z osobností siete. Prebieha každý október s viac ako 100 podujatiami – mnohými identickými s tými, ktoré sú v South Beach.

Burger Bash je najznámejšou udalosťou.

Rachael Ray bol držiteľom prvej v roku 2007 ako súčasť novo založenej SOBEWFF s potravinovou sieťou. Veľkí šéfkuchári venujú všetkým veciam burger tri hodiny, šľahajúc niečo, čo si myslia, že získajú cenu – ľudovú voľbu alebo veľmi dobrú burger, ktorú vydal panel sudcov.

KÚPIŤ VSTUPENKY: Burger Bash, 250 dolárov; sobewff.org

A tento rok má úplne nový hostiteľ.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Naša obľúbená @heineken Light # BurgerBashⓇ získava tento rok nový twist s rezidentnou @FoodNetwork rockstar @ guyfieri ako náš hostiteľ! Predplatné #SOBEWFF �� @mastercard začína 10/9

Príspevok zdieľaný #SOBEWFF (@sobewffest)

Podľa stránky SOBEWFF, “Rachael Ray musí prísť tento rok po impozantnej 11-ročnej vláde ako hosteska,” takže všetci obľúbené matný šéfkuchár bude stáť dovnútra. Spolu s Guy Fieri ako hosť, Bravo je Andy Cohen, Kim Kardashian je BFF Jonathan Cheban, módny návrhár Zac Posen a šéfkuchár Potravinovej siete Marc Murphy budú mať miesto na porote.

Ak chcete prať von, choďte do Veľkej degustácie.

Počas dvoch dní kuchári z viac ako 50 reštaurácií kempujú pod obrovskými bielymi stanmi na pláži. Jednodenná letenka vám prinesie viac ako 200 dolárov, ale máte päť hodín na to, aby ste chytili čo najviac kousnutí.

KÚPIŤ VSTUPENKY TERAZ: Veľká degustácia dediny, 225 dolárov; sobewff.org

Je to tiež najlepšia šanca, ktorú máte na pozorovanie slávností.

Organizátori festivalu pripravili štádiá v kuchárskych reštauráciách a iných kulinárskych osobnostiach, aby viedli demá. Ak nemáte pocit, že by ste vylúpili peniaze na účasť na svojich súkromných podujatiach, strávte deň na pláži s očami, ktoré sú otvorené.

Možno budete chcieť začať strhávať haliere.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Šťastné narodeniny pre muža, ktorý nemôže byť porazený, naša 2018 pocta večera Honoree, @bobbyflay! ��

Príspevok zdieľaný #SOBEWFF (@sobewffest)

Vstupenky na hlavné udalosti, ako napríklad Burger Bash a večere s top šéfkuchármi (myslíte si: Tyler Florence a Michael Symon) sa môžu pohybovať od 200 do 350 USD. Je už vypredané, ale najdrahší vstupenka v roku 2018 bola večera na počesť Bobbyho Flaya za 550 dolárov.

Táto peňažná hotovosť nielen financuje udalosti; časť výnosov prináša prospech FIU Chaplin School of Hospitality & Management cestovného ruchu. V priebehu rokov festival zvýšil na univerzitu 26 miliónov dolárov.

BUY TICKETY: Beachside BBQ, 200 dolárov; sobewff.com

Ale nie všetky udalosti sú drahé.

Na webstránke SOBEWFF môžete filtrovať udalosti o 100 dolárov a pod – a stále sú dosť legitné: Kristin Cavallari hostí rosé šťastnú hodinu, Katie Lee sa uvádza na občerstvenie akcie pre festival-návštevníci a psom) a Duff Goldman vrhá zmrzlinu spoločenskú.

KÚPIŤ VSTUPENKY TENTO: Spoločenská zmrzlina zo sociálnych dôvodov od 25 dolárov; sobewff.com

K dispozícii sú organizované tréningy, aby ste mohli vyradiť vaše dieťa.

Potravinová sieť Robert Irvine nie je len šéfkuchár: Je to otvorený kondičný fanatik. V tomto roku bude viesť Barryho triedu Bootcamp, po ktorej budú nasledovať kousky z najzdravších reštaurácií v južnej Floride. Ak dávate prednosť niečomu trochu jemnejšiemu, ako človek, ktorý pravdepodobne lahko stlačí na vás, keď na vás kýva, skúste Buddhov a Bellinis, triedu jogy s kokteilmi.

KÚPIŤ VSTUPENKY: Buddhas a Bellinis, 35 dolárov; sobewff.com

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.