1

Použite malú mentol

obraz

BSIP

Okrem toho, ako sa zbavíte vášho dychového ranného dychu, štúdie zistili, že mäta môže pomôcť zvýšiť ostražitosť, takže prechod na pepermint ochutenú zubnú pastu môže byť jednoduchý spôsob, ako zostať čerstvý a sústredený.

2

Dajte si masáž

obraz

BSIP

Sebadôvera je najlepšou láskou a lekári preukázali, že stimulácia určitých bodov na vašom tele nielenže vás prináša dobrý pocit, ale aj to by vás mohlo naštvať. Masáž určitých bodov, ako sú vaše chrámy, zápästia a palcový ukazováč web (to nepríjemné malé kúsok kože, ktoré dostane naozaj suché, ak nemáte aplikovať krém ako maniak), bude vás ahhhh a ešte lepšie, zostať ahhhwwake.

3

Piť pohár O.J.

obraz

Flickr.sk / Simon Law

Pomarančová šťava má vysoký prírodný cukor, ktorý vám určite pomôže dostať sa do spánku a zobudiť sa. Ale kúzlo nie je v samotnom úrade, sklo, z ktorého ho vypijete. Farebné psychológovia ukázali, že jasné farby ako oranžová stimulujú zameranie a koncentráciu a zvyšujú energiu. Takže ak začnete ráno s OJ v číre sklo, budete útočiť na tvoju hlúposť z nie jedného, ​​ale z dvoch frontov. Bam.

4

Spánok so žalúziami je otvorený

obraz

Flickr.com/ woodleywonderworks

Všimli ste si, že je ťažké sa dostať z postele, keď spíte v tmavej jasnej jaskyni? Je tu jednoduchá oprava – otvorte žalúzie! Zdá sa, že svetlo spôsobuje potlačenie melatonínu, hormónu indukujúceho spánok. Takže nechať nejaké svetlo sa rovná menej melatonínu, čo sa rovná menej odpočinku pre vás.

5

Dajte niektoré (Caffeinated) horúcu omáčku na vaše vajcia

obraz

DoubleKickSauce.com

Čítaj to správne – táto horúca omáčka je plná nielen pikantného kopu, ale aj kávového kopu. Omáčka má 12 mg kofeínu na čajovú lyžičku (asi 1/3 kofeínu v 16 oz koksu), aby ste mohli dostať rannú podporu na raňajky vajec. Alebo môžete žiť á la Beyoncé a nosiť ho vo vrecku pre všetky núdzové prípady súvisiace s únavou.

6

Inhalujte nejaký kofeín

obraz

Agentúra Anadolu

Pravdepodobne jediný chladný spôsob, akým sa môže použiť víno, je to, keď sa prebudí so zdravou dávkou kofeínu. Eagle Energy robí vapy, ktoré vám umožňujú vdýchnuť svoj kofeín na rozdiel od jeho pitia. Vápenka dodá asi 2 mg kofeínu na jedno bafnutie a bude trvať 10-15 po sebe idúcich ťahov, aby ste dosiahli rovnaký účinok, ako by ste dosiahli z energetického nápoja. Bonus: Kofeín sa dostane do vášho systému oveľa rýchlejšie, ako keby ste znížili Red Bull.

7

Drink Fortified Coconut Voda

obraz

Carlos Osorio

Kokosová voda má draslík, ktorý premieňa sacharidy na palivo, čo znamená, že je super stimulačné a bude vás prebudiť. Nielenže kokosová voda môže energizovať vás na bežný deň, je to tiež skvelé vyzdvihnúť ma, keď ste hungover. Tiež sa nedá predstierať, že pitná kokosová voda vás mentálne neprenesie na pláž.

8

Ísť behať

žena running on beach with sneakers

Zmocňovali ste sa pri myšlienke nielen prebudenia, ale aj chodenia? Áno, aj my. Ale akokoľvek môžeme nenávidieť bežať, nemôžeme poprieť, že je to skvelý spôsob, ako sa zobudiť a dostať sa do dobrej nálady. Podľa slov Elle Woodsovej:

“Cvičenie vám dáva endorfíny, endorfíny vás robia šťastnými, šťastní ľudia jednoducho nestratia svojich manželov” alebo zaspali.

9

Žuť kofeínová guma alebo guma

Potrebujete pick-me-up, aby ste sa dostali späť do hojdačky vecí tento týždeň? Ako asi nejaká džúsová guma, ktorá vám prinesie kávu! K dispozícii v ľadovej mäty a spearmint chuťou // #jolt #joltgum #coffeine #coffee #mondays #bigtopcandyshop #atx #austin #soco #vsco # vscocam

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Big Top Candy Shop (@bigtopcandyshop)

Táto guma bola testovaná výskumníkmi a armádou, takže viete, že ide o vážne veci. Najlepšou časťou je, že si môžete vybrať, aký je prebudiť, aby ste boli a žuvali podľa toho. Napríklad, ak chcete rovnakú podporu, ktorú by ste dostali z jednej sódy, môžete žuť jeden kúsok. Pre energiu kávy môžete žuť 2 kusy. A ak chcete energiu-shot-level-bdelosť môžete žuť 5 kusov. 

10

Piť vodu

obraz

Choď 8 hodín bez pitnej vody naozaj trvá na vašom tele. Dehydratácia vedie k únave, pretože má vplyv na prietok krvi do mozgu a spôsobuje, že vaše srdce pracuje silnejšie, aby vaše krv všade. Tak piť viac vody ráno, aby sa prebudil a dal tikera prestávku.

11

Jedzte Apple

obraz

Getty Images

Jablko denne správne? Jablká majú približne to isté množstvo cukru ako polovicu koksu, takže sú oveľa zdravšie, ale takmer rovnako efektívne, možnosť zvýšenia energie. Navyše, silná vláknitá pokožka je pre tvoje telo ťažká, čo znamená, že váš tráviaci systém sa skutočne dostane do práce a prebudí zvyšok vášho tela.

12

Piť sódu

obraz

Scott Olson

Hoci chugging sódy pravdepodobne nie je najzdravšia voľba, ako všetci vieme, nie je nič docela efektívne načerpať vás ako cukrovú rachu, ktorú dostanete z pitia koksu. Ale vzhľadom na hrubé veci, ktoré sa stali s žalúdkom, keď pijete sódu, odporúčame, aby ste sa držali ostatných možností na tomto zozname.

13

Držte sa vašich doplnkov chudnutia

obraz

Buďte jasní, neschvaľujeme, že začnete užívať tabletky na znižovanie telesnej hmotnosti, aby ste zostali prebudení. Avšak, ak ste v súčasnej dobe na chudnutie pilulky, možno budete chcieť vedieť, že väčšina z týchto piluliek už majú kofeín, čo je metabolizmus booster, ako súčasť ich make-up, takže nemusíte ani potrebovať šálku Joe prebudiť.

Ak sa chcete vyhnúť kofeínu, ale tiež schudnúť, skúste namiesto toho vyskúšať niektoré z týchto trikov.

14

Alebo Vaša migréna Medicína

obraz

LOIC VENANCE

Pre niektorých z nás je šálka kávy magickým liekom pre strašnú migrénu, pre ostatných je príliš málo kofeínu – jednoducho to nevedia. Niekoľko cez pult a predpisovanie migrény meds majú kofeín ako zložku. Samozrejme, že nehovoríme o tom, že budeme mať Excedrin, keď máte pocit, že ste unavení, ale ako s tabletkami na zníženie telesnej hmotnosti, ak sa chcete vyhnúť kofeínu za každú cenu, možno budete chcieť prehodnotiť vaše tabletky.

15

Jedzte proteínový pruh

Veľa bielkovinových bariér má v sebe kofeín, aby poskytol aktívnym ľuďom podporu, ktorú potrebujú na dosiahnutie vrcholov horských oblastí a zvyšok z nás, aby nás dostali na 5 hodín. Clif Bars napríklad majú až 50 mg kofeínu v bare – to je viac ako 29 mg, ktoré dostanete od cukrovej koky. 

16

Munch On Dark čokoláda

obraz

Getty Images

Pravdepodobne jedinou vecou, ​​ktorá hodí nahradiť kávu v našom živote, je čokoláda. Zatiaľ čo čokoláda s pravidelnou veľkosťou mliečnej čokolády má iba 9 gramov kofeínu, tmavá čokoláda zdvojnásobuje obsah kofeínu s neuveriteľnými 18 gramami. Je to ešte menej kofeínu ako šálka kávy? Áno, ale je to aj čokoláda. Hoci je čokoláda spravodlivá, pravdepodobne by sa čokoláda mala používať ako popoludňajšia vec, ako na rozdiel od ranného posilňovača energie, ale vy.

17

Popíjať nejaký čaj

obraz

Ak máte chuť na horúci nápoj, ktorý vás zobudí, pravdepodobne budete musieť vstúpiť do čaju. Čierny čaj môže mať až 80 mg kofeínu, zatiaľ čo matcha má asi 30 mg a zelený čaj má asi 25 mg.

18

Používajte kofeínové pilulky alebo záplaty

Hľadáte nový zdroj #energy? Našiel si to.

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Spot On Energy (@spotonenergy)

Ak nie ste v kofeínu v pití, ale stále chcete, aby presne rovnaká energia zvýšenie dostanete z pohára Joe alebo plechovku Monster, možno budete chcieť dať kofeín opravy alebo pilulky rotujú. Tieto škvrny od Spot On Energy majú 65 mg kofeínu (podobne ako šálka kávy, ktorá sa líši podľa značky a typu), zatiaľ čo kofeínové pilulky majú spravidla 200 mg. 

19

Vezmite studenú sprchu

obraz

Flickr.com/ Andrew Magill

Ak vám niečo dokáže prebudiť lepšie ako káva, je to mrazivá sprcha. Máte problémy s tým, aby ste sa dostali na deň? Choďte do studenej sprchy a prebudíte f *** up-trust.

20

Jedzte Caffeinated Bagel

Pozdravte naše nové Boosted Bagels – #EspressoBuzzBagel, #CherryChiaBagel a #SavoryParmBagel! Jam-packed s chuťou a výhody, tieto Boosted Bagels sú neuveriteľne chutné a stúpajú nad priemerné raňajky.

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Einstein Bros Bagels (@einsteinbros)

Rushing okolo a nemajú schopnosť držať kávu v jednej ruke a bagel v druhom? Nie. Tieto nové bagely od Einsteina Brosa už majú v nich kávu. Iste, majú iba asi 32 mg kofeínu (asi tretinu šálky kávy), ale poďte, sú to kávové bagety!

21

Dostaňte sa do Guarany

obraz

Flowerphotos

Guarana je v podstate bohyne, ktoré je prírodným zdrojom kofeínu. Pochádzajú z Južnej Ameriky, budete tu ťažko nájsť ovocie, ale stále môžete kúpiť guaránové semená (majú asi 47 mg kofeínu na 1 gram) alebo extrakt guarany (ktorý má kdekoľvek od 90 do 200 mg kofeínu) online alebo v špecializovaných predajniach.