obraz

Clint Hild

Dámy a muži, sezóna odmien je na nás, ale ak nie ste Emma Stone alebo Ryan Gosling, čo môže byť pre vás dôležitejšie, je strašná diéta sezóna (AKA, že začiatok roka fázy, kedy mnohí z nás vyriešiť nakoniec stratiť niekoľko zbytočných libier). Lucky pre vás, US News & World Report nedávno zaradil 38 hlavných diétnych plánov a dal svojim vlastným “oceneniam” najlepším z nich. Porota diéty, výživa, obezita, psychológia potravín, diabetici a odborníci na srdcové choroby ich všetci preverili, spájajúc vlastný výskum so štúdiami a vládnymi správami, aby určili, ktoré z nich budú mať najvyššie ocenenie.

Tu sú tie najlepšie päť bodov, aj keď – spoiler! – bolo veľmi málo väzieb.

1. Weight Watchers

Preukazujúc, že ​​klasika z nejakého dôvodu je klasika, Weight Watchers vzal domov najvyhľadávanejšie miesto. Najnovší program Weight Watchers, Beyond the Scale, je určený na to, aby pomohol ľuďom lepšie jesť a viac cvičiť, a tým pomáhal stúpencom vytvárať zdravší životný štýl, ktorý bude mať trvalý účinok. Program nezahŕňa kalórie, ale skôr priraďuje potraviny SmartPoints založené na ich výživovej hodnote (vyššie body = menej zdravé), takže zdravšie potraviny “stojí” menej a stávajú sa atraktívnejšími.

S bodovým systémom ľudia majú tendenciu jesť potraviny, ktoré majú nižšie množstvo kalórií, nasýtených tukov a cukru, ale vyššia v proteínoch, takže je ľahké stratiť asi 2 libry za týždeň (alebo tak tvrdia).

Pros: Žiadne jedlo mimo hraníc, flexibilný plán stravovania

Zápory: Môže to byť drahé, v závislosti od programu, ktorý si vyberiete

2010: Weight Watchers PointsPlus

Progresívne Grocer

2. Jenny Craig (kravata)

Ďalší starý, ale dobrotivý, Jenny Craig, tiež skóroval. Teória tejto stravy spočíva v tom, že s cieľom znížiť hmotnosť musíte obmedziť tuky a kalórie a jesť menšie porcie – s pomocou určeného stravovacieho plánu a poradcu. Dieters na tomto pláne sa musia riadiť personalizovaným plánom jedál pozostávajúcim z predbalených jedál a receptov od Jenny Craig, ako aj čerstvého ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov.

Strava je takisto veľká, že poskytuje svojim stúpencom podporu cez týždenné poradenstvo konzultantkou Jenny Craigovej (FYI, títo konzultanti nie sú odborníkmi na výživu, ale všeobecne ľudia, ktorí prešli programom.) Ako Weight Watchers, Jenny Craig tvrdí, že môžete stratiť 2 libry za týždeň.

Pros: Balené jedlá sú vám doručené

Zápory: Domáce jedlá a jedlá reštaurácie budú minulosťou; to tiež dostane dosť drahý

2. Volumetrics Diet (tie)

Viazaný s Jenny Craig je vynález, Volumetrics Diet, ktorý, ako jeho názov môže naznačovať, má veľa spoločného s, dobre, objem. Táto strava funguje tým, že budete jesť menej kalórií bez nutnosti jesť menej jedla. Ako presne to funguje? Jedením potravín s nízkou hustotou. Inými slovami, potraviny s nízkym obsahom kalórií, ale s vysokým objemom, ako sú ovocie a zelenina. Potraviny s nízkou hustotou sa plnia, ale majú nízky obsah kalórií, takže sa budete cítiť plnšie dlhšie bez toho, aby ste ich preťažili (alebo neskôr,.

Diéta nie je štruktúrovaný program, ako je Weight Watchers alebo Jenny Craig, ale skôr prístup k jedlu, ktorý rozdeľuje jedlo do štyroch kategórií:

 • Kategória 1: veľmi nízka hustota (veci ako neškrobové ovocie a zelenina a mlieko bez tuku)
 • Kategória 2: nízka hustota (zrná, raňajkové cereálie, nízkotučné mäso)
 • Kategória 3: stredne hustá (pizza a zmrzlina)
 • Kategória 4: vysoká hustota (čipy, čokolády a sušienky)

  Ak sa držíte v kategóriách 1 a 2 a vyhýbate sa vyšším / chutnejším kategóriám, mali by ste stratiť asi 1 alebo 2 libry za týždeň.

  Pros: Nič nie je obmedzené; zriedka sa cítite hladní

  Zápory: Veľa pripravených jedál – a veľa jedla

  zelenina Peas

  Getty Images

  4. Program HMR

  Program HMR alebo program Resource Management Resource sa týka myšlienky, že úbytok hmotnosti sa dosahuje znížením kalórií prostredníctvom výmeny jedla s pridaným ovocím a zeleninou. Následníci diéty nahradia svoje pravidelné jedlá trasami, jedlami, výživnými tyčinkami a viacvrstvovými teplými obilninami, ako aj množstvom čerstvého ovocia a zeleniny, aby zostali plné a eliminovali potraviny s vysokým obsahom kalórií.

  Program je tiež veľký na cvičenie a povzbudzuje nasledovníkov, aby pracovali aspoň 10 až 20 minút denne. Automatické dodávky jedla umožňujú jednoduché sledovanie a umožňujú stratu 1 až 2 libry týždenne, podľa správ.

  Pros: Jedlá sa doručujú priamo vám; rýchla úvodná strata hmotnosti

  Zápory: Shakes môžu byť nudné; stravovanie bude ťažké

  5. Najsilnejšia strava (päťcestná väzba!)

  Ak ste veľkým fanúšikom prehliadky, možno je čas, aby ste si diétu vyskúšali sami. Najsilnejšia strava je založená na šiestich týždňoch jesť zdravšie (t. J. Menej kalórií) a cvičenia, rovnako ako súťažiaci robia v televízii. Rovnako ako na show, táto strava je voľbou-vlastný-dobrodružný typ plánu v tom, že neexistuje žiadny spôsob, ako sledovať stravu, ale skôr, záleží na tom, ktorú knihu z franchisingu sa rozhodnete nasledovať (sú to všetko založené na rovnakých základných princípoch).

  Bez ohľadu na to, v akej knihe sa rozhodnete nasledovať, sa dozviete všetko o pyramíde s najväčšou stratou stravy, ktorá naznačuje 4 porcie denne ovocia a zeleniny, 3 bielkoviny, 2 celé zrná a maximálne 200 kalórií extra – oh, a určite vyriešite pot so všetkými prácami, ktoré budeš robiť.

  Pros: Žiadna strava nie je obmedzená

  Zápory: Spôsobil veľa pocení; druh drahé

  najväčším Loser winner

  5. Flexibilná diéta

  Nie, Flexitarian nie je Dr.Seussian stvorenie, je to skutočná strava – sľubujeme. Toto slovo pochádza zo zlučovania “flexibilného” a “vegetariánskeho” a spomína na spôsob, akým diéta funguje – tým, že je väčšinou vegetariánska, ale dostatočne flexibilná na to, aby umožnila lahodný steak tu a tam.

  Namiesto odberu potravy funguje strava pridaním 5 skupín potravín: “nové mäso”, ako tofu, fazuľa a šošovica; plodov a zeleniny, celých obilnín, mliečnych výrobkov a cukru a korenín. Strava má aj 5-týždňový jedálny lístok, ktorý nasleduje po 3-4-5 modeli, 300 kalórií na raňajky, 400 na obed a 500 na večeru (môžete tiež mať 2 občerstvenie denne na 150 kalórií každý). Podľa diéty, jedením jedál, ktoré sa točia okolo rastlinných bielkovín, stúpenci vážia o 15 percent menej než viac mäsožravých dieters, takže ak ste niekedy považovali za vegetariánov, ale nedokázali premýšľať o živote bez BBQ a hamburgery, možno táto diéta presvedčí vás, aby ste žili ten tofu.

  Pros: Flexibilné (v konečnom dôsledku je to meno) veľa receptov

  Zápory: Dôraz na domácu kuchyňu; milovníkov vegetariánov

  5. Raw Food Diéta

  Potravinová strava je v zásade darom bohov diéty pre ľudí, ktorí nenávidia dostať sa do kuchyne, pretože si vyžaduje, aby ste jedli len surové ovocie a zeleninu, bobule a orechy. To znamená, že nikdy nemusíte predhriať rúru, hoci môžete variť jedlá až do 115 stupňov, ak sa nedokážete obrátiť na myšlienku surovej brokolice.

  Strava je celkom jasná, čo môžete a nemôžete jesť: Ovocie, vegetariáni, orechy a zrná sú v poriadku (aj sashimi robí rez), ale pasterizované alebo spracované potraviny, rafinované cukry a múky, stolová soľ a * dýchanie * kofeín sú úplne mimo-limity. Hoci preprava všetkých týchto vegetariánov môže byť bolesť v * ss, stúpenci diéty zvyčajne konzumujú polovicu kalórií tých na varenej strave, takže extra sekanie a miešanie by mohlo skutočne stáť za to.

  Pros: Takmer zaručená strata hmotnosti

  Zápory: Veľa prípravy a pravidlá, ktoré treba dodržiavať

  5. Štíhla rýchla strava

  Pamätajte si späť v deň, keď všetci, ktorých ste vedeli, znižovali tie štíhle rýchle trieky, aby stratili ďalšie centimetre? No, Slim-Fast nezmizol a je to zrejme stále dobrá strava. Podobne ako väčšina diét, filozofia za Slim-Fast spočíva v tom, že kontrola porcií a redukcia kalórií vedie k úbytku hmotnosti a spôsob, ako to dosiahnuť, je nahradenie jedla (ako tie slávne chvenie), aby ste získali správne množstvo živín.

  Na strave dostanete 1 200 kalórií z troch občerstvenia podľa vášho výberu, dvoch sladkých jedál Slim-Fast a jedného samozrejme pripraveného 500-kalorického jedla denne, aby ste unikli monotónii pripravených jedál (ale poďme byť skutoční na 500 kalórií , dokonca sa ani nebudete môcť dostať k tomu hamburgeru, ktorý chcete). Slim-Fast tvrdí, že stratíte 1 až 2 libry za týždeň a je to najlepšie pre ľudí, ktorí potrebujú stratiť viac ako 20 libier, takže ak máte veľa stratiť, môže to byť pre vás to pravé, ale ak hodnotíte solídne potraviny, možno skúste stratiť hmotnosť iným spôsobom.

  Pros: Chyť a ísť, takže je to celkom pohodlné

  Zápory: So. Veľa. triaška.

  1977: Slim-Fast
  Amazonka

  5. Veganská diéta

  Ah vegánov, pravdepodobne viete aspoň jednu osobu, ktorá je vegánska a nezamlčie na to, pretože, no, oni práve mať dať ti vedieť. Či je vegán vo vašom živote chladný alebo úplne posadnutý chrobák, môžu byť na niečo s touto živočíšnou výživou. Ak nie ste oboznámení s vegánskou stravou, je to v podstate extrémna vegetariánska v tom, že odstráni všetky živočíšne výrobky, vrátane dav obľúbených, ako sú syr, vajcia a dokonca aj jogurt.

  Zníženie živočíšnych produktov však vegani zvyčajne konzumujú viac zŕn, ovocia a zeleniny a sčasti jesť menej kalórií.

  Pros: Plnenie jedál; dobré pre životné prostredie

  Zápory: Obmedzujúce, drahé, a môžete povedať, že au revoir na vajcia benny pri brunch

  obraz
  giphy

  Nasledujte Delish na Instagram.