Ak ste posadnutý červeným vínom (nie sme všetci?), Pravdepodobne pite menej v lete a viac v zime. To je presne to, ako to ide: pohárik Pinotovej znie lepšie, keď je ohnutý ohňom, než keď sa potiahne pri bazéne. Potrebujete alternatívu teplého počasia práve preto, že rosé tržby vzrástli o 53% v roku 2017 – je to ružová voda pre leto, chlapci. No, našiel som ešte lepšiu alternatívu: Lambrusco. Je to červená – z talianskeho hrozna podávaného v Lambrusco chladený, je to bublina a je to ultra osviežujúci.

Predtým, ako všetci začnú kričať, STARŠÍ NOVINKY! Lambrusco je navždy! Držte: Sweet Lambruscos boli navždy – nový vek suchého Lambrusca má chvíľu. Tu je dôvod, prečo by ste ju mali piť:

1. Je to šumivé – ale nie tiež iskrivý.

Na rozdiel od šampanského, Lambrusco nie je taký plný bublín, že nechcete, aby ste to zjemnili. Je šumivá – trochu šumivé, ale to nebude váš hrdlo horieť.

obraz

Getty Images

2. Ide ideálne s VŠETKÝMI jedlami.

Preč sú dni, kedy vás niekto pozrel do reštaurácie, aby si objednal Sauv Blanc s steakom. Suché, svieže, ľahko šumivé lambrusko je vynikajúce jedlo víno.

3. Je to tak pitné.

Bol som známy, že pijem fľašu Lambrusca pre seba (oops, pravdepodobne by som to nemal pripustiť), len preto, že ide ako voda. Akonáhle začnete, je ťažké zastaviť.

Nasledujte Delish na Instagram.