Nikdy nezabudnem na prvýkrát, čo som videla, že to niekto urobí.

Bol som na vysokej škole, na krátkej výlet s priateľmi, zo San Diega do Los Angeles. Akonáhle sme sa dostali do L.A. – mesta anjelov, mesta hviezd, Tinseltown – išli sme na jedno miesto, na ktorom sa všetci mohli dohodnúť: Del Taco. Nikdy predtým som nekonzumovala reťaz, takže ma prekvapila, že francúzske hranolky sú dokonca v ponuke samozvaného “čerstvého mexického grilu”. Pamätajte si, že to bolo okolo roku 2010, dávno predtým, než Taco Bell vyrábal mexické hranolky a vec. Ale to bola aj južná Kalifornia, domova kalifornského burrita: tradičný burrito plnený hranolkami.

Zväčšenie Of Hand Holding Fries

Getty ImagesPaul Carter / EyeEm

Takže tam sme boli, v Del Taco, a tam boli, hranolky v menu. Niekto, priateľ priateľky, s ktorým by som prišiel, im nariadil. Prišli spolu so svojimi tacos. Našli sme stôl a posadili sa – a ona to urobila. Prežila svoje hranolky v kečupu. Predtým, ako sa potápala, vyplivla tri zatracené pakety, pokrčila si prsty s červenými, slizkými látkami zakaždým, keď chytila ​​spodku.

Nikdy som nevidela, kto by takto jedol hranolky. Skutočne to bolo … bláznivé.

Rýchle jedlá spoty majú malé, papierové poháre z dôvodu: vaše koreniny. Ak ich chcete ignorovať, či už kvôli životnému prostrediu alebo z čistého lenosti, je to v poriadku. Ale prečo, PREČO by ste nielen vyliahli kečup do rohu kontajnera ako normálny človek?

francúzsky fries and ketchup, overhead view

Getty ImagesAndrew Olney

Možno to som ja, vyvíjam svoju kontrolnú šialenú povahu. Pretože jednoducho nevidím, ako sa chystáte získať presne správne množstvo kečupu na smaženie, ak ste ho vôbec neuplynuli na obrovskú hromadu zemiakov. Nepočuli sme všetci našu lekciu z golfového ihriska nachos? Syr je vysušený na vrchole a chipsy na dne sú vždy, vždy bez omáčky.

Alebo možno som robiť to zle, strácať drahocennú energiu ponoriť každú smažku oddelene. Ak si to myslíte, povedzte mi to. Som skvelý poslucháč – aj keby som ti neprijal radu.

obraz

Getty ImagesTetra Images / Turbo


obraz
Con Poulos

VOPRED OBJEDNAŤ TERAZ Delish Cookbook, 30 dolárov, booksamillion.com