Krehké sirupy (t. J. Retro koktailové sirupy) sú veľmi jednoduché na výrobu. Naša snaha vyzerá veľmi dobre, naša verzia tekvicového korenia (vyrobená so skutočnou dýňou a bez umelého dochucovadla).

obraz

Michael Stillwell

Foto: Michael Stillwell

Krehké sirupy v posledných rokoch robia veľký návrat na koktailovej scéne. Existuje celý rad receptov a dokonca aj celé kuchárske knihy určené výlučne pre tieto jednoduché koktailové mixéry a všetky lahodné nápoje, ktoré s nimi môžete urobiť.

Náš recept si vyžaduje veľmi málo skutočného úsilia – vyčerpanie čerstvej tekvice je čestne najťažšou časťou celého procesu. Akonáhle ste to urobili, v podstate ste len čakali na skutočnú, lahodnú dýňu, aby sa stala infúziou s tým podpisom korenené chuť a pridaním nejakého cukru. Je to naozaj také jednoduché!

obraz

Michael Stillwell

Foto: Michael Stillwell

Nástroje, ktoré potrebujete:

• Sklenená konzervárenská nádoba (veľkosť štvorcového) s kovovým vekom a skrutkovým pásikom
• Veľký uzáver (na sterilizáciu nádoby)

• Hrniec strednej veľkosti

• teplomer s cukrovkou (voliteľný, ale praktický)

• Funkcia (tiež voliteľná, ale opäť šikovná)

• Malý sitový drôt

• Svalová tkanina

• 2 sklenené fľaše (s veľkosťou približne 8 1/2 oz) s vekom alebo zátkou na uloženie sirupu po jeho dokončení.

Robí približne 2 šálky (16 uncí) sirupu

zloženie:

• 2 šálky nasekanej čerstvej tekvice (pozrite sa na menšie, sladšie odrody, bežne nazývané Baby Pam, cukrové tekvica alebo Pie Pumpkins)

• 2 škoricové tyčinky

• 3 celé klinčeky

• 1 1-palcový kus čerstvého zázvoru, lúpaný

• 1 hviezdičkový aníz

• 1/2 čajovej lyžičky strúhaného muškátového orieška

• 18 jednotiek octe podľa vášho výberu (použili sme 6 uncí každého jablčného octu, octu z červeného vína a destilovaného bieleho octu)

• 1 1/2 šálky granulovaného cukru

• 2 lyžice medu

Smery:

1. Sterilizujte všetko. Toto je najdôležitejší krok, pretože zabezpečí, že si vyrobíte sirup, ktorý je pre vás, vašu rodinu a priateľov bezpečné, aby ste si ho mohli vychutnať. Umyte nádobu a náradie štvorcového tvaru v horúcej mydlovej vode a uistite sa, že konzervárenská nádoba je sterilná, ponorte ju vo vode do veľkého uzáveru (váš hrniec bude musieť byť dostatočne hlboký, aby sa nádoba úplne pokryla vodou). Priveďte vodu do varu a varíme nádobu asi 15 minút. Vypnite teplo, pridajte kovové veko a horný pásik a nechajte všetko sedieť v horúcej vode, keď ochladzuje, aspoň 10 minút.

2. Akonáhle sú vaše poháre a viečka sterilizované a ochladené, pridajte čerstvú tekvicu a všetky koreniny (všetky zložky cez muškátový oriešok) do kvartérnej nádoby.

3. V strednej hrnci pridajte octy a zahrejte na teplotu pod bodom varu (približne 190 stupňov F až 200 stupňov F, ak používate teplomer). Nalejte zmes horúceho octu nad dýňou a korením v kvartovej nádobe a uistite sa, že v hornej časti nádoby ponecháte 1/4 až 1/2 palca priestoru. Utrite okraj nádoby, vyčistite nejaké rozliatie, uzáver a tesnenie nádoby a nechajte vychladnúť.

4. Uchovávajte kvartovú nádobu na chladnom, suchom mieste kdekoľvek od 1 do 2 týždňov (čím dlhšie dovoľujete, aby sa všetko vločilo do pohára, tým silnejšia bude vaša chuť pripraveného sirupu). Povoľujeme, aby náš sirup sedel celých 2 týždne pred osladením, pretože milujeme túto mimoriadne intenzívnu tekvicu, korenistú chuť.

5. Vytvorte malý sitový drôtený plech s vrstvou tkaniny a deformačného sirupu do čistej misy alebo hrnca. Opakujte, vrstvením druhého, čistého kusu tkaniny v sére a opätovným spustením sirupu, akonáhle sa odstránia všetky tuhé látky (chcete odstrániť všetky tuhé látky a čiastočky jedla zo sirupu, pretože to bude kaziť menej rýchlo).

6. Po natiahnutí vložte kvapalinu do stredného hrnca (ak ste ju ešte neukončili) a pridajte granulovaný cukor a med. Pridajte do varu, miešajte, kým sa cukor úplne nerozpustí. Odstráňte z tepla a nechajte vychladnúť.

7. Nalejte ochladený sirup do sterilizovaných (pozri 1. krok) sklenených skladovacích fliaš alebo mason sklenených nádob, ak chcete. Utesnite fľaše a uchováva sirup v chladničke, kde bude uchovávať 4 až 6 mesiacov.

Posledné slovo radu: pretože kroviny sú na báze octu a káva je už kyslá, možno to nebudete chcieť pridať k svojej rannej káve. Pridržiavame sa používať to v koktaily, alebo pridáme lyžicu do pohára sódy klubu alebo seltzer pre domácu sójovú dýňu.

súvisiace:

Hlboko smažené tekvicové korenie sú skutočné

10 úplne zbytočné tekvicové korenie výrobky, ktoré ste stále tajne chcete vyskúšať

10 tekvicových nápojov, ktoré nie sú Latte

Nájdite viac vynikajúceho obsahu potravín na Delish:

Vyhľadajte perfektný recept z našej domovskej stránky Zistite najnovšie správy o potravinách Získajte knihu receptov na uloženie vašich obľúbených jedál Zaregistrujte sa do našich bezplatných bulletinov Pozrite sa na Facebook, Pinterest a Twitter