Príval dodávok balíkov jedál, ako je Blue Apron a Hello Fresh, zasiahol rekordnú výšku. To, čo sa začalo ako malý trend v roku 2012, sa rozrástlo na masívny trh s objemom 400 miliónov dolárov, ktorý zahŕňa viac ako tucet spoločností, ktoré dávajú ľahšie ako kedykoľvek predtým. Ich neustále rastúca popularita znamená, že ste sa viac ako pravdepodobne pokúsili o vašu ruku v jednej alebo aspoň boli pokúšaní bezplatnou skúškou – pretože to, čo nemám radi o zdravom jedle pripravenom na varenie, kleslo na vaše dvere, ktoré vás naučí nových techník pozdĺž cesty?

S obrovským počtom možností môže byť ťažké dešifrovať, ktorá súprava skutočne stojí za cenu (niekedy ťažkého) cenníka a vášho času. To je dôvod, prečo sme sa rozhodli rozdeliť a podmaniť si, preskúmať najlepšie mená v hre: Blue Apron, Chef’d, Plated, Hello Fresh a Green Chef.

Každý z piatich redaktorov absolvoval službu, vyskúšal dva testy a hodnotil značku (na stupnici od 1 do 10) na základe ceny a hodnoty, jasnosti a jednoduchosti receptov, rôznych možností jedla a kvality konečného produktu. Tu je návod, ako každá zostava skórovala, od úžasného až po ok:

Platené: 9/10

BEST CELKOVÝ

PRIHLÁSIŤ TERAZ: Platené, od 48 dolárov za týždeň

recenzent: Hannah Doolin, koordinátor partnerstva v oblasti obsahu

RECEPTY: Vybral som si jedlá, ktoré by som za normálnych okolností nemal nakupovať a variť. Mám rád, že recepty boli jednoduché, ale stále stavajú vrstvy chuti a ponúkajú prípravky, o ktorých by som si nemohla myslieť sama.

Aj keď som nemal gril alebo gril (# newyorkcityproblems) Grilovaný steak s zemiakovým šalátom a vykosteným cuketa bol rovnako chutný s mojou štandardnou panvicu, ktorá bola navrhnutá v “tipoch receptov”. Vegetariáni a steaky boli lahodné a miloval som, koľko malých prísad bolo zabezpečených na výrobu zemiakového šalátu. Nechcel by som zvyčajne prechádzať problémami s nákupom kornúškov, kapary, čerstvého kôpru a petržlenu, ale konečný výrobok ochutnal lepšie ako akýkoľvek zemiakový šalát, s ktorým by som mohol prísť.

obraz

vľavo: karta s receptami; právo: Hannahova tvorba
Plated / Hannah Doolin

Ja som bezradný, keď príde na prípravu rýb doma, ale mať Krištáľové šalátové zábaly s kukuričným šalátom a limetkovou kremou recept predo mnou na prácu mi dal dôveru. Bohužiaľ, plody paradajky poskytnuté neboli zrelé, tak som skončil pomocou cherry paradajky, ktoré som mal na-miesto, avokádo bolo malé a mierne pomliaždené, takže som nemal veľa práce. Ale inak boli zložky v dobrom stave. Tento recept mrzol viac jedál, než by som chcel, ale to sa dá očakávať, keď niečo plesne.

obraz

vľavo: karta s receptami; právo: Hannahova tvorba
Plated / Hannah Doolin

HODNOTA: Dve jedlá týždenne (ktoré prinášajú dve porcie) vám nastavia späť 47,80 dolárov za týždeň, plus 7,95 dolárov za dopravu. Každá z jedál bola značná, čo znamená, že som mala zvyšky na výmenu – a to je vždy bonus.

dodanie: Dodávka bola jednoduchá. Dostal som odkaz na sledovanie, ktorý mi ukázal, odkiaľ bol box vyzdvihnutý, a na moju adresu poskytol časové okno na odchod. Na stránke sa zobrazuje pokrok, keď sa box dostane k vám (kuriérom pridelené, vyzdvihnuté a doručené). Napriek tomu, že kvapkajúce okno bolo veľmi veľké, páčilo sa mi, že meno a kontaktné údaje kuriéra boli poskytnuté v prípade,.

CELKOVÉ HĽADY: Bol som super spokojný s kvalitou plodov, mäsa a rýb – pravdepodobne by som si nemal kúpiť taký pekný steak alebo ryby pre seba v obchode s potravinami, takže to stálo za to cenu pre mňa. Tiež sa mi páči, že máte možnosť 2, 3 alebo 4 jedlá týždenne, pretože zaneprázdnené týždne často neumožňujú čas variť viac ako dve jedlá, ako je táto. Malé množstvo odpadu z hľadiska balenia bolo tiež veľkým prínosom.

Šéfkuchár: 8/10

Najlepšie pre záväzky

PRIHLÁSIŤ TERAZ: Chef’d, začína na $ 15 na večeru pre dvoch

recenzent: Rheanna O’Neil Bellomo, redakcia správ

RECEPTY: Španielskej paella a mušlí bol označený ako ťažký, ale zistil som, že je prekvapujúco ľahké ťahať dohromady. Aj napriek neustálemu účinkovaniu rýžovej rýžovej ryže boli ostatné prvky (chrumkavosť, karamelizácia cibule a varenie mušlí). Výsledkom bola uspokojujúca zmes kreviet, mušlí, srdečného chorizo, praženej červenej papriky a jemného hrášku, ktorý bol dokonale ochutený šafranom, citrónom a paprikou. Najlepšou časťou však bolo, ako dobre sa na druhý deň opäť zahreje na obed.

obraz

vľavo: receptská karta Chef’d; správne: Rheanova tvorba
Chef’d / Rheanna O’Neil Bellomo

Zvláštne, “ľahké” označené Halibut s kôračkami z lieskových orieškov bolo viac frustrujúce sa pripraviť. Mal som s týmto receptom niekoľko problémov. Po prvé, polevy z lieskových orechov sa na studne nelepili vôbec a musel som tam skutočne MacGyver. Okrem toho pokyny vo všeobecnosti neboli jasné, aké kroky je možné pripraviť spoločne, takže som cítil, že moja cesnaková kaša brambory boli chladné, zatiaľ čo ryby skončili v rúre. Navyše, recept mi ​​povedal, že mi predhriať rúru spôsob príliš ďaleko vopred – len na pečenie filets na samom konci na pár minút! – čo v poslednej vlhkej letnej noci vyústilo do superhavarijnej kuchyne. To tiež zmrzačilo väčšinu pokrmov, čo bolo nepríjemné.

obraz

vľavo: receptská karta Chef’d; správne: Rheanova tvorba
Chef’d / Rheanna O’Neil Bellomo

HODNOTA: Flexibilita Chef’d je podľa môjho názoru jej najväčším prínosom. Nedostal som sa viazaný na drahé predplatné, ale namiesto toho som si vybral a presne si vybral, ktoré jedlá by som chcel pripraviť, a keď by som ich chcel vyskúšať, je táto služba jasná. To je povedané, platíte za tento perk: V priemere, pokrmy, ktoré slúžia dvom, vás bude stáť asi 30 dolárov. Aj keď sú to recepty vyvinuté šéfkuchami ako Alex Guarnaschelli, Robert Irvine, Adam Richman a dokonca aj Lance Bass.

dodanie: Najskôr som bol zdôraznený, keď som zistil, že okno dodávky bolo 12 hodín a krabica mohla doraziť kedykoľvek medzi 8:00 a 18:00. (Čo keby to bolo zlé predtým, ako som sa vrátil domov?!). Našťastie obsah bol dobre izolovaný a obklopený ľadovými obloženiami, takže na tom nezáležalo, keď prišiel na môj predný krok – všetko bolo ešte super super.

CELKOVÉ HĽADY: Snažil som sa niekoľko jedál v minulosti a ja som vždy skončil pocit obmedzený na prísny recept na niekoľko nocí každý týždeň. (Niekedy chcem len variť zo srdca, dobre ?!) A tlak dostať sa zamknutý do výdavkov vo výške 60 dolárov každý týždeň je skľučujúca. Pre mňa je flexibilita pri výbere presne tých jedál, ktoré chcem, a keď chcem, aby vyriešili všetky tieto problémy. Odporúčam Chef’d každému, kto chce vyskúšať vodu z jedálneho sveta alebo sa cíti ako jazz do rutiny večera raz za čas.

Modrá zástera: 7,5 / 10

NAJLEPŠIE ZAČIATKY NA ZAČIATOK (ALEBO LAZY)

Zaregistrujte sa teraz: Blue Apron, od 60 dolárov za týždeň

recenzent: Candace Braun Davison, senior editor

RECEPTY: Sranduješ ma s Varené zemiaky a zemiaky?! Nikdy som si nemyslel, že by pražená cibuľa mohla vystupovať na steak, ale nejako sa to stalo – a steak bol neuveriteľný. Pokyny Blue Apronovho robili dobrý kúsok prakticky nepoškodený, ale naozaj, cibuľa bola hviezda. Oddelil som cibuľu a nechal som variť o niečo dlhšie, než sme ju usmerňovali, dali im čierny charakter a bohatú, karamelizovanú chuť a nebola sklamaná. Šalát bol však trochu sklamaný: obliekanie bolo v podstate rovnaké ako výtok z kŕmnych vajec, rozmazaný na šaláte. (Zemiaky, BTW, boli krehké a len správne množstvo slaného, ​​ako pečené zemiakové klinčeky.)

obraz

vľavo: karta receptúry Blue Apron; správne: Candaceova tvorba
Modrá zástera / Candace Braun Davison

Zvyčajne nie som veľká na syrovom šaláte alebo zemiakovom šaláte, takže som nebol taký psychicky na stranách s Cajun-korenené kuracie mäso. Ale bol som príjemne prekvapený: slama na báze octu bola chrumkavá, nie krémová, marinovaná len tak dlho, aby sa naplnila stranou bez toho, aby bola mokrá. Podobne, krém fraiche bol neočakávaným podtextom pre želatínové hrôzy, ktoré je mayo (môžete povedať, že som zaujatý?), Zjemňujem korenie Cajun na kura. Mohol by som zmeniť strany, ale určite by som to urobil znova. Trvalo menej ako 30 minút, kým dvaja ľudia spoločne variť!

obraz

vľavo: karta receptúry Blue Apron; správne: Candaceova tvorba
Modrá zástera / Candace Braun Davison

Ako najviac časovo náročné tri jedlá, Špenát a Ricotta Cannelloni bola tiež najmenej uspokojujúca. Omáčka bola určite hviezda: ručne rozdrviť paradajky a uvariť cesnak s červenými koreninovými vločkami, aby ste si vyrobili vlastnú marináru a výsledok by urobil aj tie najnáročnejšie Nonna hrdé. Špenátová ricotová náplň bola však trochu nevýrazná a šalátový šalát nebol nič nezabudnuteľný. Určite by som zase urobil cannelloni; šalát a marinovaný šalotka, prejdite.

obraz

vľavo: karta receptúry Blue Apron; správne: Candaceova tvorba
Modrá zástera / Candace Braun Davison

HODNOTA: Tri jedlá (každé 2 dávky) za týždeň stojí 59,94 dolárov. Môžete si tiež vybrať dve jedlá za 47,95 dolárov, štyri za 79,92 dolárov alebo päť za 99,90 dolárov. V tomto cenovom bode by som očakával, že každá z troch jedál bude najlepšie, ale zdá sa, že v triede je vždy jedno jedlo alebo “meh” jedlo, bez ohľadu na to,.

dodanie: Môžete si vybrať štvordňové okno pre doručenie, ktoré môžete nastaviť na víkendové dni (obrovská výhoda, ak máte zaneprázdnený týždenný večer). Taktiež dostanete e-mail s informáciami o sledovaní, aby ste mohli mať záložky vo vašom okne. Ak nie ste doma, kuriéri to nechajú na vašich predných dverách a balenia s gélovými ľadmi udržia všetko čerstvé.

CELKOVÉ HĽADY: Ak ste uviazli vo večernej rutine – alebo nenávidíte nakupovanie v obchode – Blue Apron je celkom zdravý rozum. Pokyny rozobrať techniky jednoducho, a recepty sú dostatočne rozmanité, že vyzdvihnúť všetky druhy varenie triky, bez toho, aby sa dokonca snažia (získanie perfektné párenie na steak, udržanie cestoviny listy z lepenie dohromady, zatiaľ čo varenie, atď). Navyše, je to dosť praktické, že skutočne varenie – nielen, že ste v panvici vymačkali veľa predtržených vecí a čakali, až sa zahreje. Zatiaľ čo strany niekedy trochu nechali byť žiaduce, vstupy nezklamali. Rád by som sa znova prihlásil.

Zelený šéfkuchár: 7/10

NAJLEPŠIE PRE VEGETARIANS, VEGANS, GLUTEN-FREE, ALEBO PALEO DIETERS

Zaregistrujte sa teraz: zelený šéfkuchár, začínajúci na 41 dolárov za týždeň

recenzent: Vineet Sawant, Návrhár grafiky pohybu

RECEPTY: Všeobecne platí, že každé jedlo mi trvalo o niečo dlhšie na prípravu ako recept recept. To bolo len asi 10 minút, ale stojí za zmienku, že by ste mohli byť za horáky dlhšie, než sa očakávalo. Vzhľadom k tomu, každý recept bol pomerne jednoduchý a ľahko sa dostať.

S Vyčerpaný kreolský tuniak, pokyny boli mierne vypnuté. Povedali mi, aby som vysušil závit na horúcej panvici na stredne vysokej teplote, ale to skončilo viac čierne než to, čo mi ukázali obrázky. Takže na druhej strane som znížil teplo na stredné a to bolo perfektné. Nakoniec som toto jedlo miloval; tuniaka bola dokonale varená a spárovaná dobre s ryžou a fazuľami. A horúca omáčka komplimentovala všetko pekne.

obraz

Vineet Sawant

Varenie Chermoula hovädzie kebaby bolo veľmi jednoduché. Bulharská pšenica bola dokonale varená a hovädzie mäso bolo v danom čase dobre vykonané, ale húsenica bola trochu príliš mäkká. Recepty vyžadovali stredne vysoké teplo na grilovanie hovädzieho mäsa, ale opäť to bolo príliš vysoké, takže som ho musel znížiť na stredné. Celkovo sa mi to páčilo – čerešňová omáčka bola štipľavá, dokonalý sprievod na kebaby, ktoré boli dokonale ochutené – a bolo dosť jednoduché, že dokonca aj nováčik kuchár mohol túto prácu splniť.

obraz

Vineet Sawant

Balsamic-Glazed Chicken bola moje obľúbené jedlo. Polenta, šalát a kurča sa navzájom veľmi dobre dopĺňali. Nemal som žiadne problémy s varením kuracieho alebo polenta (oba varené v správnom čase), ale glazúra mi dala nejaké problémy: Po dobu 3 minút sa neznížila a potom sa náhle znížila veľmi rýchlo. Tento krok je potrebné pozorne sledovať, čo je potrebné uviesť v pokynoch.

obraz

Vineet Sawant

HODNOTA: Plán mäsožravcov (tri mäsové a morské plody) je 13,49 dolárov za jedlo. Myslím, že je to dosť slušné, vzhľadom na to, že ide o celé organické mäso a výrobu. Všetky druhy mäsa boli dobrej kvality, aj keď výrobky ponechali kúsok, aby boli žiaduce – šalát, paradajka, pažítka, mäta, cesnak a cibuľa boli trochu suché po príchode.

dodanie: Krabica prichádza niekedy medzi 8:00 a 9:00. v deň doručenia. Bohužiaľ, nie je žiadny spôsob, ako zúžiť toto okno vôbec; Moja schránka však prišla na moje dvere nie krátko predtým, než som odišla z práce.

CELKOVÉ HĽADY: Existuje veľa rozmanitosti s touto službou. Môžete si vybrať plán dvoch osôb alebo rodinný plán a potom máte k dispozícii šesť kategórií: vegetarián, všežravec, vegán, mäsožravce, bezlepkové a paleo. Je to určite skvelá voľba pre tých, ktorí majú obmedzenia týkajúce sa stravovania. Mne sa tiež páčilo, že všetko bolo farebne označené a zabalené oddelene, čo bolo veľmi užitočné.

Dobrý deň čerstvé: 7/10

BEST FOR FAMILIES

Zaregistrujte sa teraz: Hello Fresh, počnúc 60 USD

recenzent: Philip Swift, výrobca videí

RECEPTY: Všetky pokyny sú pomerne jednoduché a veľmi jasné, čo znamenalo, že pokrmy splnili očakávania. Crispy kuracie parmigiana šalát bol taký jednoduchý, že by ho mohol naučiť aj nový kuchár – a kuracie mäso bolo dokonale vlhké. To, čo som najviac miloval Cherry-Drizzled bravčové kotlety bola ovocná redukčná omáčka. Nielenže to bolo jednoduché, ale ochutnalo fenomenálne a skutočne zviazané celé jedlo! Moje jediné pochybnosti boli s Zesty Crusted Sumec, ktorý bol šupinatý, ale mohol použiť oveľa viac kôry.

obraz

Philip Swift

HODNOTA: Každý týždeň si tri jedlá (každý z nich slúžia dvom) stojí 60 dolárov. Šokujúco sú porcie dostatočné pre seba, moju ženu a môj 3-ročný – s ďalším zvyškom na obed na druhý deň. A to je určite dohoda so mnou.

dodanie: Prijímanie krabice je veľmi jednoduché. A to môže skutočne sedieť celé hodiny bez otvárania, vďaka baleniu, takže nemusím spěchať domov z práce, aby ste ju dostali do chladničky.

CELKOVÉ HĽADY: Hello Fresh je cenovo dostupný a ponúka širokú škálu jedál. Jedna vec, ktorú považujem za neuveriteľne zbytočné za každú spoločnosť, je však obal. Existuje veľa odpadu s každou zložkou v jeho vlastnej malé vrece a množstvo kartónu, že máte vyriešiť každý týždeň je trochu ohromujúci. Je to všetko recyklovateľné, ale stále je to veľa práce. Myslím si však, že táto súprava je najlepšia pre moju rodinu, najmä preto, že sme takí zaneprázdnení a často sa ocitáme v zhone, aby sme si našli večeru na stole.

Kód PIN pre neskôr:

Nájsť The Right Meal Kit For You
Molly Kugelmann

Nasledujte Delish na Instagram.