Po rokoch podhodnotených, rustikálnych koláčikov, kde sa na každej svadbe objavili nahé okraje a nafúkané plátky krémového krému, sa začalo objavovať dramatické 180. Matné čierne všetko. Rovnako ako trendy dekorácie, ktoré sa postupne ovládajú v kuchyniach všade, zdá sa, že je to strhnutie od mäkkej ženskosti a tradicionalizmu celobielyho, komplikovaného koláča až po niečo nápadné, jednoduchšie a módnejšie.

Kedy Sweet Valley High hviezda Brittany Daniel sa oženil s maklérom / právnym zástupcom Adamom Touni na začiatku tohto leta, dvojica Banksy-inšpiroval tmavé drevené uhlie a medený koláč bol showstopper. Bolo to ostrý kontrast s jemným, nepríjemným účesom nevesty Trish Peng, mäkkým sviečkovým sviečkom naplnením miestnosti a sviežou zeleňou. A napriek tomu to fungovalo. Vytiahol medené tóny z geometrických svietidiel visí všade a dokázal sa držať proti robustným tehlovým múrom.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Budem si pamätať tento deň navždy … # urbanchicwedding Svadobný plánovač @ charleybluebell | Kvetinový dizajn @ seedfloral | svadobné miesto @ carondelethouse | Svadobné šaty podľa @trishpeng | plátno pomocou @latavolalinenu nabíjačky a stoličky od @partypleasers | stravovanie @ treslacatering kancelárske potreby svadobné fotografie od @michaelsegalphoto | majeup a vlasy @ emmawillismakeup | Úradník @ jamiegreenela | videographer @custommadeproductions | choreograf @ellyewell | @greencanvasca

Príspevok, ktorý zdieľa Brittany Daniel (@iambdaniel)

Bol to neočakávaný zákrok, ale pekár Kimberly Bailey z The Butter End, to bolo miesto pre pár – a dôkaz o vlne ľudí, ktorí sú ochotní sa zbaviť tradície a ísť s dezertmi, ktoré sa hodia ich osobnosť, dokonca aj vtedy, ak by ich rodičia otriasli.

“Kedykoľvek môžem niekoho presvedčiť, že som to všetko,” povedal Bailey. “Myslím, že mnohonásobne nevestu a ženícha sú s ňou, to je, keď prinášajú svojich rodičov na ochutnávku, že matka je ako,” Nemôžete mať čierny svadobný tortu! ” Niekedy ich rodičia potláčajú inštinkt. “

čierna Wedding Cake

Fotografia Michael Segal

Bailey, ktorý spolupracoval s Daniela a Touni na ich tortu, zvyčajne žiada páry o ich záujmoch o umenie počas konzultácií. Keď sa dozvedela, že duo zdieľa lásku s Banksy tlače dievčaťa, ktorý sa usiluje o balón – obraz tak dôležitý, že ho dali na svoje pozvánky – rozhodli sa, že ho odrážajú aj v tortu.

“Nebojí sa farieb, ktoré milujem,” vysvetlil Bailey. “Videli iný koláč, ktorý som urobil, to bolo uhlie s medenou a listami, takže sme si mysleli, že ak by sme mohli urobiť hybrid, to by bolo skvelé .. Držali sme šablónu dievčaťa malý, takže to neprevzalo celý tortu. ”

čierna Wedding Cakes

Koniec masla

Postupne Bailey videl, že viac klientov požaduje tmavšie, dramatickejší dezerty. Každý týždeň dostala oznámenie o najobľúbenejšom špendlíku na Pinterest – a takmer vždy je to obraz podobne elegantného koláča, ktorý urobila pre Jimmyho Iovina. (Dokonca môžete vidieť dort na konci svojho dokumentu HBO, Defiantovia.)

“Je to vysoký koláč, ktorý bol čierny a postriekaný polnoci modrým leskom, potom pokrytý striebornými dražami a cukrovou kombináciou v rôznych veľkostiach,” povedal Bailey. “Je to ako polnočná obloha s určitým leskom. Keď to ľudia vidia, úplne to chcú a vždy som prekvapený, pretože je to tak nečakané.”

Tento čap na Pinterest.

Na rozdiel od jemnejších, ženských koláčov minulých rokov, tieto dezerty sa týkajú jednoduchosti – a elegantnosti. Zmrazenie je vyrezávané do takej miery, že môžete držať pravítko na okraji každej vrstvy.

“A my to robíme!” Bailey sa zasmial. Dostane tak presné línie z pokrytia koláča v ganache, potom ho zakryje v Choco Pan – čokoládový náter, ktorý vyzerá ako fondant. “Bez tej strašnej chuti, ktorú má fondant,” povedala. Bailey nepoužíva ani farbenie potravín, takže sa nemusíte obávať toho, že by ste uhryzli a farbili celý čierny úst. Namiesto toho mieša až 10 odtieňov Choco Pan, aby získala to správne farby.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Nezabudnite zapáliť tortu! Tento vizuálny pôžitok z albumu @thebutterend mal toľko kovových detailov, bolo to určite stredobodom pozornosti. #cake #drycakeisdumb #pinspot #thebutterend #beverlyhills #partywithus #happenlosangeles

Príspevok, ktorý zdieľa Herick Serna (@happenlosangeles)

Bailey, ktorý tiež vytvoril čierny a zlatý vrstvový koláč Teória veľkého tresku hviezda Kaleyho Cuoco, udržiava súčasné veci – namiesto toho, aby sa stočila s gótmi alebo stodgiami – tým, že sa prilepí na vysoké, kanisterové vrstvy a pridá jednoduché, často kovové akcenty, ako sú napríklad medené listy Daniel a Touni alebo strieborné dragédy Iovina.

Tento čap na Pinterest.

Aj keď tieto dramatické koláče nie sú tak populárne ako akvarely alebo tradičné návrhy, klienti spoločnosti Bailey v Kalifornii nie sú jediní, ktorí sa rozhodnú pre niečo iné. Vyhľadávanie Google pre “čierne svadobné koláče” prináša 119 000 000 výsledkov.

Ak sa tento vznikajúci trend bude riadiť trendom v čiernej čiernej kuchyni, očakáva sa, že sa v priebehu nasledujúcich dvoch alebo troch rokov bude vidieť viac a viac, keďže záujem sa rozšíri aj za hranicami hollywoodskeho súboru a západným pobrežím USA.

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.