Malý známy fakt: v Spojených štátoch bolo až do začiatku 20. storočia, keď bolo zakázané pestovanie rybízu, považované za hrozbu pre americký ťažobný priemysel (to sa zdá byť nesprávne spojené so strachom, že čierny ríbezle rastliny šíria nákazu, ktorá narušila rast susedných stromov vhodných na ťažbu dreva). Až v roku 2003 sa federálny zákaz zrušil a toto malé jedlé bobule bolo opäť slobodné na prosperitu. Výsledkom tohto zákazu blízkeho storočia je skutočnosť, že väčšina amerických spotrebiteľov nevedia nič o čiernej ríbezle a predpokladajú, že sú viac alebo menej rozinkami.

Čierne ríbezle, iné ako relatívna veľkosť a skutočnosť, že sú najčastejšie konzumované v sušenej forme, nie sú ničím podobným ako hrozienka a majú oveľa zložitejšiu a najtvrdšiu chuť ako akékoľvek hrozienka, ktorú som ochutnal. Majú historickú históriu, ktorá sa datuje od stredoveku a boli známe, že udržiavajú ohromné ​​škaredé kurča v zátoke.

obraz

CurrantC Black Currant Nektár sa vyrába s čiernym ríbezle vyrastým v štáte New York a za jeho tmavočervenou fasádou, je mimoriadne chutné a neskutočne zdravé. Chuť nektáru, hoci je ťažké presne určiť, je niekde medzi čučoriedkami, granátovým jablkom a možno aj troškou prútia (nie nikomu odradiť). Je to celkom príjemné, samo o sebe, na ľade alebo zmiešané s uhličitanom sodným alebo dokonca s niektorými vysoko destilovanými destilátmi (gin, vodka atď.),.

Skutočným predajným miestom tohto nektáru (nemôže sa to legitímne nazývať šťava, pretože by to bolo len 43% šťavy, pretože šťava z čierneho ryžového muštu, bez sladidla alebo zriedenia, by bola prehnane silná), sú nespočetné množstvo prínosov pre zdravie. Nesmierne vysoký obsah vitamínu C a draslíka je tiež bohatý na antioxidanty a fytonutrienty. Mám tendenciu zostať skeptický voči “zázračným džúsom”, ale šťavou z čierneho ryžového muštu a CurrantC (osladený len organickým agavovým sirupom) sa zdá a chutí ako skutočná dohoda.

Nektár CurrantC Black Currant Nectar sa dodáva spolu s originálnym Nektárom čiernej ríbezle (2,99 USD za fľašu o objeme 16 jednotiek) a je k dispozícii v Piggly Wiggly, D’Agostinos , Shop Rite, Stater Bros a Ralphov trh.