obraz

Keď myslím na výrobky z kozieho mlieka, vždy myslím na chrumkavý francúzsky Chévre, nie na sladkú zmrzlinu. Ale vďaka všadeprítomnosti neznášanlivosti laktózy u spotrebiteľov, spolu so všeobecnou túžbou vyhnúť sa pod monopol na výrobu zmrzliny z hovädzieho dobytka, sa musí niečo ako zmrzlina z kozieho mlieka vyskytnúť a mali by ste byť vďačný, že to urobil.

obraz

Laloo je kozmetické mlieko zmrzlina je tak nepravdepodobné, ako je inšpirovaný. Pochádza zo zelenej farme v okrese Sonoma v Kalifornii, kde kozy pasú na trávu a ihličia (a celkom pravdepodobne niečo podobné nektáru bohov), táto zmrzlina je prirodzene nízkotučná, laktóza priateľská a bez akéhokoľvek vzdialene umelého alebo geneticky modifikované. Hodnota tejto zmrzliny však nespočíva v tom, čo sa jej vyhýba, ale čo ju opisuje – prístup k zmrzline, ktorý je temperamentný a inovatívny a nie je zvážený najmenšími spoločnými menovateľmi chuťových očakávaní (arašidové maslo a želé cukrovinky a zmrzlina, niekto?). Chuťové prísady ako Deep Chocolate, vyrobené zo 77% čokolády Scharffen Berger a čierna misa Fig, ktorá sa vyrába len z čerstvého kozieho mlieka a čiernych fíg, sa vyznačujú jednoduchosťou v prístupe k Laloo. Nie je tu veľa dymu a zrkadiel tu. Odrody ako je Jahoda Darling, ktorá obsahuje nečakane vynikajúce balsamické octy, ktoré dopĺňajú sladkosť jahôd a Rumplemint, ktorý hlboko kombinuje tmavú čokoládu a čerstvú mätu, sú dva príklady niektorých výraznejších ponúk Laloo.

Ale ja viem, čo vás zaujíma … má to chuť ako kozie mlieko? No, tým, že hovorím nie, nechcem sklamať tých, ktorí hľadajú ten hravý tang kozieho mlieka vo svojom dezert. Ale naozaj, ak je kozie chuť, je to takmer nepostrehnuteľné. Je možné, že kvalita a vôňa sprievodných ingrediencií elegantne zakrýva akúkoľvek chuťovú chuť.

obraz

Nevšimnite si, tu látka je v nádhernej chuti zmrzliny a všetko ostatné je len omáčkou (alebo možno by som mala povedať, že dezertné polevy?). Spoločnosť Laloo nedávno vydala novú líniu probiotických mrazených jogurtov (probiotiká pomáhajú pri trávení), s príchuťami ako Cherries Tuilerie (čerešne a čokoláda) a Cajeta (mexický karamel), ktoré sú rovnako chutné a krémové ako ich zmrzlina náprotivky.

Laloo zmrzliny a probiotické mrazené jogurty sú k dispozícii v prírodných a špeciálnych potravinárskych predajniach po celom svete.