Walmart, ty si šiel. Rovnako ako naozaj, naozaj pokašľal.

Minulý týždeň sa po neúspešnom pokuse o zakúpenie listu zdobeného vlajkou Confederate Louisiana muž Chuck Netzhammer rozhodol hrať žart na svojej miestnej mega mart tým, že požiada o vlastný koláč s nálepkou islamskej štátnej (ISIS) bojová vlajka. On potom uverejnil video na YouTube, aby dokázal jeho bod ešte viac, s otázkou “Má Walmart podporu ISIS?”

Od výstrelov v meste Charleston, SC, Walmart sa stala jednou z mnohých amerických spoločností, ktorá zastavila výrobu všetkých tovarov súvisiacich s konfederáciou, aby sa vyhla nikomu. (Obchod zakázal Netzhammerovu konfederatívnu tortu tým, že označil formulár žiadosti s názvom “Nemôžem robiť tortu kvôli obrázku.”) Bohužiaľ, značka veľkého box-obchodu neúmyselne urazila veľa tým, že zaviazala Netzhammera a jeho obratný plán čiernej vlajky. Neprekvapuje, že spoločnosť okamžite prešla vážnym ohňom na politicky vyhubený dezert.

Walmart sa odvtedy veľmi ospravedlnil a vysvetlil spoločnosti ABC News, že spolupracovník, ktorý vyrobil tortu, nevedel, čo to znamená. Je to férová chyba (CNN bola tiež zmätená), ale Walmart by pravdepodobne mal zvážiť efektívnejší proces preverovania svojich objednávok.

[H / t USA Today

Nasledujte Delish na Instagram.