Ako máte pocit, že sa dostanete za to, aby ste urobili niečo, čo už robíte bez kompenzácie? Veľmi skvelé? Áno, samiie. To presne to, čo robia výskumníci z niekoľkých amerických univerzít: Chcú vám dať rovno dolla účty dolla, aby jedli avokádo za deň. Dreamový koncert, nie?

Štúdia je skupinové úsilie medzi univerzitou Loma Linda; Pennská štátna univerzita; Tufts University; a University of California, Los Angeles; a cieľom je preskúmať účinok avokáda na zníženie viscerálneho tuku v brušnej dutine. Ich hypotéza je, no, nič menej ako neuveriteľne povzbudivé – že avokádo môže veľmi pomôcť ľuďom stratiť žalúdočný tuk a podporiť chudnutie.

Univerzity prijímajú spolu 1000 ľudí – 250 z každej vysokej školy. Aby ste tak urobili, musíte mať najmenej 25 rokov, mať v páse 40-palcové alebo väčšie pre mužov a 35-palcové alebo väčšie pre ženy. Požiadavka na konzumáciu avokáda môže byť buď rozdrvená jedenkrát denne počas šiestich mesiacov alebo iba nie viac ako dva avokády každý mesiac po dobu šiestich mesiacov.

Či už ste súčasťou morčaťa, avokádo-scarfing skupiny alebo kontrolnej, avokádo-vyhnúť sa skupiny, dostanete zaplatené 300 dolárov. (A kontrolná skupina dostane 24 avokádov, aby si ich mohla vychutnať po štúdia skončila.) Počas celého šesťmesačného obdobia sa vykonáva pravidelné testovanie – a to na klinike aj po telefóne.

Ak ste na koncerte a vybrali ste si – alebo ak nie ste schopní urobiť si vlastné domáce testy – máme niekoľko (desiatky) nápadov, ako si môžete vychutnať svoje avósy.

Tu môžete požiadať o účasť na tejto štúdii.

obraz

Con Poulos

VOPRED OBJEDNAŤ TERAZ Delish Cookbook, barnesandnoble.com