1

obraz

Nezabudnite ich nahrať neskôr!

2

ovsená múka

obraz

Ethan Calabrese

Ak chcete pomôcť vynulovať svoje biologické hodiny a prispôsobiť sa novému časovému pásmu, musíte zvýšiť hladinu inzulínu. Potraviny, ktoré sú bohaté na sacharidy, môžu vyvolať sekréciu inzulínu, takže ak pristanete okolo raňajkového času, vyberte si zdravý zdroj sacharidov, ako je ovsené vločky.

3

quinoa

obraz

FotografiaBasica

Naopak, ak prichádzate okolo obeda alebo večere, budete chcieť aj nakladať s karbami, ale udržujte si zdravú voľbu celozrnného, ​​nízkeho GI karbónu, ako je quinoa, hnedá ryža alebo sladké zemiaky.

4

čerešne

čerešne

Čerešne sú jedným z jediných prírodných zdrojov hormónu melatonínu, ktorý vám pomôže vynulovať hodiny vášho tela.

5

Bobule goji

goji Berries

Než spíte, občerstviť na goji bobule. Môžu zvýšiť kvalitu vášho spánku, čo je rozhodujúce, ak chcete poraziť jet lag ASAP.

6

zázvor

zázvor

Zázvor je ďalším zdrojom melatonínu, preto sa pri prispôsobovaní sa novému časovému pásmu cestujete s niekoľkými vreckami čaju zázvoru.

7

banány

banány

Vďaka draslíku a prírodnému cukru v banánoch môžete získať zvýšenie energie a pomôcť udržať hladinu cukru v krvi, ak narazíte.

8

Kuracie prsia

grilovaný Honey Mustard Chicken Salad Vertical

KARLY CAMPBELL

Vaše telo potrebuje bielkoviny spolu so sacharidmi, aby ste udržali energetickú hladinu stabilnú, ale typ proteínu, ktorý si vyberiete, je kľúčový. Mastné bielkoviny odčerpajú vašu energiu a spôsobujú ospalosť, takže sa držte štíhlejšieho mäsa, ako napríklad kurča a ryby.

9

zeler

zeler Package

Carlos Gawronski / Istock

Jedna z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste porazili jet lag, je pobyt hydratovaný, takže sa rozhodnite pre hydratačné, potraviny bohaté na vodu, ako je zeler, melón, jahody a uhorky.