gigantický Menu

V ranných hodinách rána 15. apríla 1912 sa veľký parník RMS Titanic stretol s tragickým osudom. V čase od 11.30 hod. 14. apríla vyvrcholila najmodernejšia výletná loď, ktorá bola na svojej prvej plavbe po Atlantiku, v ľadovom kúpalisku, čo malo za následok rozvetvenie vo výške 300 stôp pod vodoryskou. Škoda bola skvelá a spôsobila, že sa loď ponorila o dve míle dole k oceánskej podlahe, čo viedlo k úmrtiu viac ako 1 500 cestujúcich a členov posádky. Bez vedomia tragických udalostí, ktoré sa prídu, večer 14. apríla sa cestujúci prvej triedy tešili na to, čo by bolo ich konečné jedlo na lodi. A určite to bolo extravagantné a dekadentné jedlo.

Viac od Delish: Titanic Final Lunch Menu predávať za viac ako 150.000 dolárov

Prvotriedni cestujúci lode boli niektorí z najbohatších a najvýznamnejších členov spoločnosti. Jednosmerná rezervácia apartmánu luxusného salónu bola 4,350 libier, čo je takmer 7 000 dolárov. Dnes je to ekvivalent viac ako 100 000 dolárov. Títo vysoko platitelia hostia boli zaobchádzaní s najlepšími luxusmi a jedlo nebolo výnimkou. K dispozícii bolo niekoľko jedální – v parížskej kaviarni, kde sa stravovali francúzski čašníčky, v kaviarni na verande, ktorá sa podobala tropickej destinácii (dokonca dovážala palmy) a jedáleň s kapacitou viac ako 500 miest na sedenie Každý večer bola elita podávaná bohatým jedlom strieborných platní pri počúvaní päťčlenného orchestra.

Pani Walter Douglasová, prežil a prvotriedny cestujúci, rozprávala: “V reštaurácii Ritz sme večerali v poslednej večeri a to bolo posledné slovo v luxusoch: stoly boli gay s ružovými ružami a biele sedmokrásky, ženy v ich krásnej žiarivé šaty z saténu a hodvábu, muži nepoškvrnený a dobre upravený, sláčikový orchester s hudbou od Pucciniho a Čajkovského, jedlo bolo skvelé: kaviár, homár, prepelica z Egypta, plné vajce a hroznové víno a čerstvé broskyne. chladné a čisté, more ako sklo. “

Viac od Delish: Elegantný večierok Hlavné kurzy Pod $ 3 za porciu

Zatiaľ čo väčšina článkov na lodi bola stratená, keď sa potopila, dve z apríla 14 menu boli obnovené a zachované. Sú zverejnené v roku 2008 Posledná večera na Titaniku. Podľa knihy, v prvotriednej kabíne, šéfkuchár Rousseau pripravil menu pozostávajúce z najmenej 10 kurzov pre VIP:

Prvý chod
Hors D’Oeuvres
Ustrice

Druhý kurz
Consommé Olga
Krém z jačmeňa

Tretí kurz
Losovaný losos s omáčkou z mouseline, uhorky

Štvrtý kurz
Filet Mignons Lili
Sauté z kuracieho mäsa, Lyonnaise
Rastlinné drene

Piaty kurz
Jahňacie, mäsová omáčka
Pečená kačica, jablková omáčka
Hovädzie sviečkovica, záhradné zemiaky
Zelený hrach
Smotanové mrkvy
Varená ryža
Parmentier a vařené nové zemiaky

Šiesty kurz
Punch Romaine

Siedmy kurz
Pečená Squab & Cress

Ôsmy kurz
Vinaigrette zo studeného špargle

Deviaty kurz
Pate de Foie Gras
zeler

Desiaty kurz
Waldorf puding
Broskve v Chartreuse Jelly
Čokoláda a vanilka Eclairs
Francúzska zmrzlina

Každý kurz bol spárovaný s vínami. Keď bolo jedlo úplné, cestujúcim prvej triedy sa ponúkli liehoviny a cigary.

Na počesť storočného roka mnohé reštaurácie a večere kluby znovu vytvárajú toto konečné jedlo, ale žiaden z nich nie je tak blízko k skutočnej udalosti ako The Balmoral. Pamätná výletná loď odišla 8. apríla 2012 do prístavu Southampton v Anglicku a vydala sa na plavbu rovnakým smerom ako TItanic, ale až do New Yorku. Na palube budú pasažieri večerať tak blízko ako replikáciu veľkého jedla, ktoré sa uskutočnilo 14. apríla pred 100 rokmi. Podľa kuchára Sary Sipek: “Základné prvky kuchyne sa v minulom storočí veľmi nezmenili, ale určite by tam boli koreniny, pochúťky alebo dokonca výrobky, ktoré by mohli byť viac populárne v roku 1912.” Aj keď je ešte veľký, ponuka Balmoral bude mať len sedem kurzov.

obraz

Balmoral

Budete sa hodiť na extravagantné jedlo túto sobotu na počesť Titaniku? Aké by bolo vaše posledné jedlo?