Pijavé jogurt sa stal celkom kultúrnym fenoménom (odpusť hraciu plochu). Je to, ako keby sme všetci stratili ľahký prístup k našim lyžičkám a náš jogurt sa musel prispôsobiť nášmu deficitu a našim túžbam prostredníctvom procesu intenzívnej Darwinovskej evolúcie. Takže teraz sme srsť jogurt z robustných plastových fliaš alebo vytlačiť z tenkých plastových rúrok, namiesto toho, aby sme jedli to s malou čajovou lyžičkou z valcových plastových nádob. Či už ide o pokrok, alebo len o marketingový oportunizmus, je potrebné vidieť.

obraz

Nancy’s Lowfat Organic Kefir je pitná áno, ale jogurt? Nie práve. Kefír pochádza zo severnej Európy a je blízkym bratrancom kvôli jogurtu, pretože ide o fermentovaný mliečny nápoj s tvarohom, ktorý je oveľa menší ako tuk v jogurte, a preto je ľahšie stráviteľné pre tých, ktorým neznáša laktóza. Krémová a zamatová, Nancy’s Lowfat Organic Kefir je veľmi mierne sladká, pretože je vyrobená zo skutočného organického ovocia a osladená organickým agátovým nektárom a je o niečo viac hubená ako jogurt s mliečnou príchuťou, ktorá je niekde medzi krémom a cmarom. Ovocie je stále prítomné nielen ako chuť, ale ako viditeľná textúra. Malinová príchuť bola posiata chutnými semenami maliny a broskyňová chuť (moje najobľúbenejšie) sa držala, takmer nepostrehnuteľné pramene organickej broskyne.

Zdravé výhody kefíru sú takmer príliš veľa, aby sa to vzťahovalo, pretože je to niečo originálneho “superfood”. Zahŕňa miliardy probiotických kultúr a baktérií (šťastný zdravý druh) a je obrovským zdrojom bielkovín a vápnika.

Nancy je len ťažko nováčikom na väčšiu mliečnu kultúru, pretože počas desaťročí chrumkaval dávky kefír, jogurt a iné sójové a mliečne výrobky, ale až do nedávnej doby väčšina ich výrobkov bola súčasťou špecializovaného trhu a je ťažké ich nájsť najmä na východnom pobreží. To sa našťastie zmenilo, pretože Nancyova kultúra sa šíri ako … baktérie. Tak piť!

Nancy’s Lowfat Organic Kefir pochádza z maliny, čučoriedky, broskýň, čiernej a bezsladenej roviny a je k dispozícii na trhu Carr’s, Whole Foods Market, Stop & Shop, Fresh Fields a Wild Oats Market.