obraz

Každý rok je potravinársky priemyselskúste si vyberá chuť alebo tému, ktorú dychtivo propagujú ako ďalšiu veľkú vec v potravinových trendoch. V uplynulom roku to bola výrazná dymová chuť chipotle papriky (pre nezasvätených, to je často vyjadrené foneticky “chee-POHT-leh”). Ak ste niekedy zažili čiplovú papriku, s najväčšou pravdepodobnosťou v omáčke, ste dobre oboznámení s ich tlejúcou pikantnou príťažlivosťou, ktorou sú (v ich dôstojnej forme) červené papriky jalapeño fajčené cez nejaké aromatické drevo. Na rozdiel od pochybných trendov v oblasti potravín z minulosti, ako je príliš nízke množstvo karbidového cesta a trhaviny, ochraňujem hybnú silu za čipotovou renesanciou (nakreslím však líniu v čajovej šálke s čokoládou a čipotom) a našli Tabasco Chipotle Pepper Sauce nie je nič iného ako užitočná inšpirácia.

Značka Tabasco je pravdepodobne najuznávanejšia a všadeprítomná značka horúcich omáčok v krajine a možno aj vo svete. Tieto malé kolínske fľaše, ktoré sú naplnené hlbokým, korenistým karmínovým elixírom, sú nezmazateľným obrazom stolovej horúcej omáčky a táto nová čiplová papriková omáčka získa viac ako miesto medzi touto vyskúšanou a pravou klasikou. Nie takmer ohnivá, ako môžete očakávať, Chipotle Pepper Sauce je tlmená 4-cestná križovatka medzi sladkou a slanou a korenistou a dymovou. Mnoho výrobcov chipotle omáčok má tendenciu lacné, s použitím umelých chuťových zmesí a kvapalného dymu. Udržiavajúc integritu vyznamenaného názvu Tabasco, táto chipotlovská omáčka získava svoju chuť z červených jalapeños, ktoré sú zrejúce vínom, ktoré sa fajčia nad pekanovým drevom a poskytujú bohatú, vyváženú a pikantnú omáčku.

Ale čo ak je omáčka všetko … čo robíte s tým? Možnosti sú celkom neobmedzené (opäť by som chcel varovať pred experimentovaním s hot dog potešením a pivom). Omáčka je dostatočne mierna na to, aby poskytla základňu pre masovú marinádu, alebo ako zaslúžené kopanie inak miernej guacamole alebo kyslou smotanou omáčkou. Použil som to s čiernymi fazuľkami a koriandrom a prišiel som viac, než som bol vyčerpaný. Ďalšou možnosťou je dať starému klasickému Tabascu odpočinok a urobiť si Chipotle Bloody Mary, aby ste ranné veci zaujímavejšie.

Tabasco Chipotle Pepper Sauce sa dodáva v 5 oz fľašiach za 4 doláre alebo (v prípade, že máte problém s kontrolou porcií) masívny galónový pohár na približne 40 dolárov a je dostupný v supermarketoch na celom svete.