Jeppe Christensen a Michael Andersen sú prví, ktorí pripustili, že nevymysleli koncept Ikea hackingu. Ale muži, ktorí sú na čele dánskej dizajnérskej spoločnosti Reform, práve mohli dokončiť túto úlohu. Riešení, ktoré prišli v roku 2014, bolo toto: Vezmite si kuchynské skrinky Ikea na rezanie cookie – ktorých panely, šmýkačky a rámy z drevotrieskových dosiek majú rovnakú kvalitu ako vlastné, tvrdia Andersen – a znovu ich pokožku. Dajte im nové fronty, kopy toe, dosky a rukoväte, ktoré navrhli niektorí z najvýznamnejších architektov na svete za to, čo to bežne stálo.

KÚPIŤ TERAZ: Základná skrinka IKEA Sektion, 203 dolárov; Ikea.com

obraz

Chelsea Lupkin

Myšlienka fungovala. Reforma má teraz osem návrhov kuchyne (podhodnotená plus: všetci sa ľahšie vyslovujú ako Ikea’s Ekestad a Tingsryd odrody), s viac na obzore. Existuje vlastný model Basis, ktorý, ako naznačuje jeho názov, je miesto, kde všetko začalo pre spoločnosť. Je to druh kuchyne, ktorá robí milovníkov dizajnu vykľučkou, so škandinávskou jednoduchosťou – pevné predné strany s okrúhlymi, vyrezanými rukoväťami – a nádychom 60. rokov. Úspech to inšpiroval Christensen a Andersen, aby volať na veľké mená, ktoré zakotvujú svoju značku dnes.

obraz

Zdvorilosť reformy

“Vypracovali sme zoznam troch najlepších dizajnérov, s ktorými sme chceli pracovať, a zavolali ich a všetci sa do toho dostali,” hovorí Andersen. Tri (BIG, Henning Larsen a Norm) vytvorili originálne predné skrinky pre Reform, s jedinečnými dotyčkami, ako sú závesy dverí vyrobené z materiálu bezpečnostného pásu a drevených panelov v mede. Bola to úloha pre duo inžinierov a ekonómov s malými skúsenosťami v domácom dizajnovom priestore, aby ich zabezpečili, ale odvtedy sa podpísalo ešte viac odborníkov a reforma zaznamenala veľký úspech – dostatočne na to, aby vyradila časť svojho malého Dánska založil tím a úlohou je otvoriť Brooklyn showroom a kanceláriu.

obraz

Zdvorilosť reformy

Amerika je pomalšie, než aby sa podieľali na európskych zákazníkoch, hlavne preto, že nevedia, že ešte existuje. Reforma nemá žiadnu afiliáciu s Ikeou, ale mnohí dánski zamestnanci nábytkového giganta sú s ňou oboznámení; niektorí dokonca odkazujú ľudí na reformu. V jednom z obchodov v Ikee v New Yorku zástupca povedal, že o reforme nepočuli, ale vedeli, že popularita týchto podnikov zameraných na hackery sa zvyšuje. Reforma má čísla, ktoré dokazujú, že: oni sú na ceste k predaju 1000 kuchýň v tomto roku, až 800 z ich inauguračné kolo.

obraz

Zdvorilosť reformy

Porovnanie jabĺk a jabĺk na štandardných drevených frontoch Ikea a najzákladnejšie reformy je okolo 70 až 130 USD. Je to dvojnásobné, ale pravdepodobne by ste zaplatili dvojitú alebo trojitú cenu Reformu za akékoľvek iné vlastné skrinky. A práve z tohto dôvodu Christensen hovorí, že Reformovo bankovníctvo láka zákazníkov: “Snažíme sa revolúcii celého kuchynského priemyslu a priniesť ľuďom cenovo dostupné návrhy.”

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.