Už niekoľko rokov som prišiel na kozie syry tak transcendentné a úžasné, že zmenilo moju koncepciu toho, čo by mohol byť kozie syr, do pekla to zmenilo moju myšlienku o syre, obdobie! Humboldtová hmla, ktorá oslavuje 25 rokov zrelého a žiarivého života, bol ten istý syr, ktorý ma spôsobil, že som sa zastavil a obrátil kurz vždy, keď som ho spozoroval na menu, aby som ho zaradil do toho, čo som objednával. Je to zhovievavý, krémový a určite nie syrový (približne 25 dolárov za libru), ale skutočne stojí za to každému centu, pretože je to menej kusu syra a viac zážitkovej udalosti.

Cypress Grove, výrobcovia vyhľadávaných a oslávil Humboldt Fog syr, nedávno narodil ďalší kozie syr stvorenia pod názvom Truffle Tremor. S názvom ako Truffle Tremor je potrebné, aby vás buď vložil do nejakej nedobrovoľnej záchvatu huby, alebo jednoducho potrebuje žiť svoj názov ako skutočne zázračný a veľkolepý syr. Našťastie je to posledné, keďže ešte musím ísť do húb, keď som vyčerpal veľký klin z syra.

obraz

Truffle Tremor, uzavretý v kôre alabastrovej farby (podobne ako jeho staršia Humboldtová hmla), je bohato čerstvý a hustý kozie syr, jemne ochutený čiernymi hľuzovkami. Na rozdiel od toľkých potravín, ktoré sú ochucené hľuzovkami, Truffle Tremor sa nerozlišuje obrovským pokrčením lanýžového oleja; namiesto toho je liberálne posypané talianskymi čiernymi hľuzovkami, ktoré mu dávajú zreteľný, ale nie bezdôvodný zemitý hľuzový charakter. Samotný syr je maslový, špinavý a neočakávane načechraný, s výraznými odstupňovaniami v chuti a konzistencii, keď ste si prešli z vonkajšej kože do stredu. V porovnaní s tým je tento syr každým kútom také zdvorilý a vznešený ako Humboldtová hmla.

V ideálnom prípade by ste chceli prvýkrát zažiť hľuzoviek lanýt v jeho jednoduchosti a pomerne nezrelé. Mal som to (izbová teplota) nakrájané tenkým na čerstvý chlieb spolu s niekoľkými hruškovými plátkami (najlepšími). Ale ukázalo sa, že je úžasne vynikajúce nad čerstvými cestovinami, zmiešané do polenta a roztavené do panini sendvič spolu s praženými paprikami a paradajkami.

Truffle Tremor je k dispozícii v Wegman’s, Bristol Farms, Shop Rite, Safeway a Whole Foods Market za približne 25 dolárov za libru (ceny sa budú líšiť).