Diéty majú spôsob, ako zachytiť pozornosť Ameriky na rozdiel od takmer čokoľvek iného. Je to ako ekvivalent potravín prechodu nehody na diaľnici: jednoducho nemôžete. zastaviť. vyzerajúce. Niekto stratil 11 libier za 30 dní! Niekto jedenej tri mesiace jedol! Niekto sa chystá do väzenia za vytvorenie falošnej stravy! Takže keď je diéta zahalená trochu tajomstvom – ako Purification Rundown, ktorý Scientológovia po vstupe do cirkvi – sme alllll v tom.

Ak ste už predtým počuli o detoxikácii, môžete tiež počuť, že sa to nazýva Purif (čo je strava bez rýchlej prezývky?) Alebo Hubbardova metóda. Druhým je kývnutie zakladateľovi detoxikačného programu a celého náboženstva, L. Ronom Hubbardom. Začal ho zbavovať nových nasledovníkov toxínov z predchádzajúceho zneužívania drog alebo alkoholu. Ale ako všetko ostatné spojené s Scientologickou cirkvou, je to dosť kontroverzné.

obraz

LOIC VENANCE

Pre začiatok sa táto strava nezaoberá detoxikáciou staromódnym spôsobom, prirodzene jesť pri eliminácii určitých skupín potravín. Namiesto toho sú účastníci vyzývaní k tomu, aby sa zbavili tých istých vecí, ktoré robia vždy, či už to sú obilné misky alebo McDonald’s. Detoxika pochádza z obrovských dávok vitamínového koktailu, ktorý je hlavnou zložkou niacínu, ktorý podľa Hubbarda zmierňuje a zabraňuje ožiareniu. Vo svojej knihe Jasné telo, jasná myseľ, Hubbard odporúča začať s dávkami 100 mg a zvyšovať až na 5000 mg v priebehu programu. Chcete vedieť, koľko lekárov odporúča užívať v prípade potreby? 15 mg. Purif dávky sú také veľké, účastníci odhalili vážne reakcie, ako je podráždenie kože, závraty a bolesti hlavy. Hubbard hovorí, že toto je len telo, ktoré uvoľňuje jedy.

Okrem vitamínov sa ľuďom, ktorí prechádzajú Purification Rundown, odporúča piť zmes rastlinných olejov (údajne doplňujú telesné tukové tkanivá) a anti-dehydratívny nápoj s vodou, soľou a draslíkom. Strach z dehydratácie vyplýva zo skutočnosti, že účastníci sú nútení chodiť do sauny až na päť hodín denne, aby – čo ešte? – potiahnuť jedy tela.

obraz

SAM KINGSLEY

Zatiaľ čo celý program je určený na zbavenie sa tiel škodlivých toxínov ľudí, v príručke scientológie nie je pravidlo, podľa ktorého cirkvi nemôžu pravidelne konzumovať alkohol alebo cigarety – viete, látky, o ktorých vie, že negatívne ovplyvňujú ľudské telo. Je zakázané zakopávať fľaše a podávať tekutiny v priebehu 24 hodín vedúcich do auditu a počas nich, o ktorých veria niektorí účastníci, ktorí sú hypnotizovaní a kladú otázky.

Ako sme sa dozvedeli, väčšina detoxikov a diétnych plánov (dokonca aj super populárnych) podlieha odhaleniu, ale tento sa javí ako mimoriadne podozrivý. A zvyčajne nebudeme nič počuť z vnútra scientologického kruhu. Tak, um, Leah Remini? Ak ste tam vonku čítali, máme myšlienku na epizódu pre druhú sezónu vašich dokumentov.

Nasledujte Delish na Instagram.