Viete, že staré príslovie o “záchrane toho najlepšieho za posledné?” Ukázalo sa, že to nie je len spôsob vášho učiteľa druhej triedy, aby ste sa cítili lepšie ako to, že ste konečným rozhodcom pre kickballový tím – je to tiež kľúčom k tomu, aby ste mali večeru v reštaurácii, o ktorej sa radíte celé týždne.

Nedávny výskum od Drexelskej univerzity zistil, že ľudia si užili vstup viac keď najprv jedli priemerný predjedlo. Opačný bol tiež pravdivý: Ak bol štartér hviezdny, ľudia si mysleli menej o hlavnom chodu. Womp womp.

Je to skvelý príklad kontrastného princípu v práci. Nesprávna aplikácia nastavuje lištu nízkym, takže keď ju porovnáte s entérom, vstupná ponuka sa zdá byť dokonca lepšia, ako obvykle.

Samozrejme, môžete sa opýtať: “Čo predstavuje” dobré “predjedlo ?!” Autor štúdie Jacob Lahne sa obrátil na akademického šéfkuchára Richarda Pepina a nechal ho vytvoriť dve verzie tej istej bruschetty: jedna, ktorá mala čerstvé, kvalitnejšie zložky – a obsahovala špeciálne doplnky, ako je balsamický ocot a citrónová kôra. jednoduchšia verzia, ktorá používa zmiešaný olivový olej a sušené bazalky. Celkovo ľudia zaradili balsamický ocot bruschetta lepšie, čo je “dobrý” a druhý “priemerný”.

Nezáleží na tom, ktoré osoby z bruschetty boli doručené, dostali rovnaký vstup: cestoviny aglio e olio alebo cestoviny s cesnakom a olivovým olejom. Tu je to, ako to vyzeralo:

Drexel University Pasta Study

Jacob Lahne

Keď sa cestoviny podávali s dobrou bruschetta, mali negatívny rating – a -9,4, aby boli presné. Keď bol spárovaný s tak-tak jeden, dostal pozitívne 17.4.

Samotný swing vám môže prinútiť, aby ste prehodnotili svoj postoj k vašej poslednej katastrofe pri jedle v reštaurácii. Možno, že jedlo, ktoré ste nenávideli, nebola taká zlá – je to len to, že strana / predjedlo / kouska, ktorú ste ukradli z tabuľky vášho priateľa, bola že dobrý.

S tým na mysli, je to dôvod, že ak naozaj chcete vyhrať ľudí na vašej ďalšej strany, slúži najdlhšie pokrm najprv. Možno stale pizza bagels môže robiť, že “hej, aspoň som sa snažil” carbonara zdanlivo z tohto sveta.

Nasledujte Delish na Instagram.