obraz

Jonathan Boulton

Krevety sa v podstate vyrábali na týždenné večere. Vysoko bielkovinové nízkokrvné kôrovce sú základnou v Delish kuchyni. Čo nemilovať? Sú lacné, chutné a jednoduché. Tu je niekoľko tipov:

Chvosty: držte alebo priekopy?

Máme radi, že naše krevety sú ošúpané a odkrádané, pretože ich čistenie môže byť obrovskou bolesťou. To, či udržujeme chvosty alebo nie, závisí od receptúry. Pri receptoch, kde je kreveta hviezda, sa nám páči opúšťanie chvostov, pretože vyzerajú tak pekne takým spôsobom (ako v našom krevety z citróna). Ak sú krevety včlenené do iných vecí, ako v našej garlicky krevety alfredo pečieme, zoberieme chvosty – pretože nikto nechce upečiť veľký kúsok cestovín a chumpat na chvost krevety! Odstránenie chvostov je veľmi jednoduché, jednoducho ho pritlačte ukazovateľom prstom a palcom a jemne odtiahnite od kreviet. Mali by odísť s malým odporom.

Ako chuť?

Vôňou chuti by krevety nemohli byť pružnejšie. Môžete im dať pikantný zákusok s chilli papričkami a rascami, alebo prejdite na taliansku cestu s citrónom a cesnakom. Varenie v akomkoľvek type tuku je v poriadku, ale zvyčajne držíme maslo alebo olivový olej.

výnosy:

4

Čas prípravy:

0

hodiny

5

min

Celkový čas:

0

hodiny

10

min

prísady
1 polievková lyžica.
extra panenský olivový olej (alebo maslo)
1 libra.
stredne veľké krevety, olúpané a vylúpené
Košér soľ
Čerstvo mletý čierny korenie
1 polievková lyžica.
čerstvých byliniek, na ozdobu (voliteľné)
Lemonové klinky na podávanie
Smery
  1. V strednej panvici so stredným ohrevom, horúci olej. Pridajte krevety a varte do ružovej a nepriehľadnej, 3 až 5 minút. Ochutnajte soľou a korením, ozdobte bylinkami, ak ich používate, a stlačte citrónom.