Krása a potešenie z tohto jedla je to, že je tak čerstvý a čistý – a je to čínsky spôsob ako súčasť Talianska rodinná večera. Je dôležité, aby sa pestem s najlepšími prísadami, potom len hádzať v horúcej varené špagety na plášť a vychutnať si.

výnosy:

4

prísady
3/4 lb.
cherry paradajky (asi 2 1/2 šálky)
12
veľké listy čerstvej bazalky
1
strúčik cesnaku
C.
celé mandle
1/4 lyžičky.
peperoncino (drvená červená paprika)
1/2 lyžičky.
hrubú morskú soľ alebo kosherovú soľ
1/2 c.
extra panenský olivový olej
1 libra.
špagety
1/2 c.
Parmigiano-Reggiano alebo Grana Padano
Smery
  1. Vypláchnite čerešňové paradajky a listy bazalky a vyčistite ich.
  2. Raňajky zmeňte do nádoby mixéra alebo misy na spracovanie potravín, po ktorej nasleduje cesnak, mandle, bazalka, peperoncino a 1/2 lyžička soli. Zmiešajte na chvíľu jemné pyré; zlikvidujte nádobu a znova ju premiešajte, ak prežili nejaké veľké kúsky alebo kúsky.
  3. Keď stroj stále beží, nalejte olivový olej v stálom prúde a emulgujte pyré do hustého pesto. Ochutnajte a upravte korenie. (Ak hodláte šálku obalovať v priebehu niekoľkých hodín, pesto nechajte stáť pri izbovej teplote. Chladničky na dlhšie skladovanie, až do 2 dní, ale pred varením cestovín nechajte ich vrátiť na izbovú teplotu.)
  4. Ak chcete uvariť špagety, zahrejte 6 litrov vody a 1 lyžicu soľou na varenie do veľkého hrnca.
  5. Zostrihnite všetok pesom do veľkej teplej misy. Opečte špagety al dente, zdvihnite ho z hrnca, krátko vytekajte a pusťte sa na pesto. Rýchlo vyskočte na pokrytie špagiet, posypte syr po celej dĺžke a znovu ho premiešajte. Podávajte ihneď v teplých miskách.

obraz

Paul Gelsobello