Výnimočne krémová, ale prekvapujúco ľahká a vzdušná, je táto mimoriadne pripravená biela čokoláda semifreddo ideálna pre špeciálnu príležitosť. Rozptyl opekaných lieskových orieškov je inšpirovaný akcent, rovnako ako pohár šampanského.

výnosy:

2

prísady
3
veľké vaječné žĺtky
1/4 c.
kryštálový cukor
1/4 c.
amaretto
1/2 c.
ťažký krém
3 oz.
biela čokoláda
1/2 c.
lieskové orechy (2 oz)
Smery
  1. Naplňte veľkú misku do polovice s ľadovou vodou. Zmiešajte vaječné žĺtky, cukor a amaretto v tepelne odolnej nádobe, ktorá sa umiestni na panvicu s vodou. Rozlúčte, kým zmes nie je bledá a zhustne, asi 2 minúty. Kmeň cez jemné sito do malej misy. Misku umiestnite do ľadovej vody, až kým sa zmes mierne ochladí. Stlačte plastový obal priamo na povrch a nechajte ho zmraziť najmenej 30 minút.
  2. Zmáčajte krém, kým sa nevytvoria tuhé vrcholy. Jemne zložte bielu čokoládu a potom ochlaďte zmes žĺtka.
  3. Vložte lyžicu do jedného pečiaceho prstenca 4 x 2 palce, ktorý je umiestnený na pergamenovej doske na pečenie alebo dvomi 6-unce ramekins a naplňte ich na okraj. Jemný povrch. Zakryte a zmrazte až do nastavenia približne 2 hodiny (alebo až do noci).
  4. Predhrievajte rúru na 350 stupňov. Roztierajte lieskové orechy na plech na plech a toast, kým sa šunky nerozdelia, 18 až 20 minút. Nechajte mierne vychladnúť, potom jemne utierajte vlhkým uterákom, aby ste odstránili kožu. Primerne nakrájajte.
  5. Ak použijete krúžok, spusťte okolo neho nôž a uvoľnite ho a odtrhnite. Ak používate ramekiny, nerozoberajte. Posypte lieskovými orechmi tesne pred podávaním.

<p>Výnimočne krémová, napriek tomu prekvapujúco ľahká a vzdušná, je tento dezert s bielym čokoládovým nápojom ideálnym pre Valentín. Podávajte pohárom šampanského na slávnostné dokončenie.</p><p><b>Recept: White-Chocolate Semifreddo </b></p><p>“title =” Biela čokoláda Semifreddo ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f6989be81ac_-_mla103688_0208_dessert_sxl.jpg?crop=1xw:1.0xh;center,top&resize=480:*”<br/>/></picture></div></div><div class= S láskavým dovolením Marthy Stewartovej