Môj cieľ pre tento koláč bol perfektný drob. Chcel som dort, ktorý bol robustný, vlhký, ale ľahko pracoval s tým, keď vyrezal a manipuloval. Konečným výsledkom sú všetky tie veci a chutné!

od: Prekvapenie-vnútri torty © 2014 od Amanda Rettke Kúpiť knihu

výnosy:

1

prísady
3 c.
múka na koláč
1/2 lyžičky.
soľ
1 polievková lyžica.
prášok do pečiva
1 c.
nesolené maslo
2 c.
cukor
1 c.
mlieko
1 1/4 lyžičky.
čistý vanilkový extrakt
1/4 lyžičky.
mandľový extrakt
5
veľké vaječné biele
Smery
  1. Nastavte stojan v strede rúry a potom predhrievajte rúru na 350 stupňov Celzia. Nastriekajte dve 8-palcové kolové koláče s rozprašovačom na varenie.
  2. Presuňte múku, soľ a prášok do pečiva do veľkej misy a odložte ju.
  3. V stojacej miešačke s použitím paličkového nástavca alebo vo veľkej miske zmiešajte maslo a cukor na strednú rýchlosť asi 2 minúty alebo až kým svetlo a načechraný.
  4. Vo veľkom odmernom šálke kombinujte mlieko, vanilku a mandľu.
  5. Pridajte 1/3 zmesi múky do zmesi masla a miešajte pri nízkej rýchlosti asi 30 sekúnd. Pridajte 1/2 mliečnej zmesi a zmiešajte, až kým sa nevytvoria iba kombinácie. Pridajte 1/2 zostávajúcej zmesi múky a zmiešajte až do kombinácie. Pridajte zostávajúcu mliečnu zmes, zmiešajte niekoľko sekúnd, potom zostávajúcu zmes múky a zmiešajte pri nízkej rýchlosti, až kým nie sú zložky práve zabudované.
  6. Naliate cesto do veľkej misky a vyčistite nádobu na miešaciu stojan. Prepnite na prílohu šľahania.
  7. Pridajte vaječné bielky a porazte ich na strednú až strednú až vysokú rýchlosť, až kým sa nevytvoria pevné vrcholy. (Keď sa šľahačka drží na boku, vrcholy držia a hrebeň bude zreteľný. Je to v poriadku, ak sa špičky vrcholov prehĺbia na seba.) Potom jemne prehnite vaječné bielky do koláča.
  8. Presuňte cesto na pripravené koláče. Koláče položte na stredový stojan trouby a pečte ich 20 až 26 minút, alebo kým špáradlo vložené do stredu koláča vyjde čisté. Nechajte panvice vychladnúť po dobu 5 až 10 minút. Opatrne odstráňte koláče a nastavte ich na drôtené stojany, až kým nedosiahnu izbovú teplotu.

obraz

Fotografovanie Susan Powers