obraz

Rachel Conners

Dajte svojmu základnému jablkový koláč lahodný upgrade s brusnicami.

výnosy:

8
– 10

Čas prípravy:

0

hodiny

30

min

Celkový čas:

2

hodiny

0

min

prísady
Pre Crust
3 c.
všestranná múka
1/4 lyžičky.
prášok do pečiva
1 lyžička.
košér soľ
1 c.
skrátenie, strihanie na kusy
1 polievková lyžica.
bieleho octu (alebo jablčného octu)
6 polievkových lyžičiek.
ľadová voda, rozdelená
Pre plnenie
2
vaječné biele, rozdelené
1/2 c.
maslo
3 polievkové lyžice.
všestranná múka
1/4 c.
voda
1/2 c.
biely cukor
1/2 c.
balený hnedý cukor
1 lyžička.
škorica
1/4 lyžičky.
muškátový oriešok
1/4 lyžičky.
nové korenie
4
Granny Smith jablká, olúpané, plnené a nakrájané na plátky
2 c.
čerstvé brusnice
Hrubý cukor, na postrekovanie (voliteľné)
Smery
  1. Vytvorte kôru: Ve veľkej miske rozliahnite múku, prášok do pečiva a soľ. Pridajte skrátenie a postupne postupujte do múky s rezačkou na pečivo, až kým nebude pripomínať hrubé jedlo, 2 až 3 minúty.
  2. Pridajte ocot a 4 lyžice ľadovej vody. Miešajte jemne zmes, potom pridajte zostávajúcu ľadovú vodu až kým sa nezačne cesto. (Možno budete musieť pridať viac vody 1 lyžicu naraz, kým nie je všetka múka navlhčená.)
  3. Oddeľte cesto na polovicu a vytvorte dve rovnomerne rozdelené gule. Každý z nich zabaľte do plastového obalu a zatlačte ho nadol, aby ste mierne sploštili. Prenos do chladničky, ak sa používa do 24 hodín; inak prejdite do mrazničky.
  4. Keď je pripravené na použitie cesto, odstráňte z mrazničky a rozmrazte 15 až 30 minút pred tým, než vyberiete jednu guľu ako dno a kôru a nakrájajte druhú do mriežky.
  5. Vytvorte náplň: Predhrejte rúru na 350 °. Dajte dole spodnú kôru a štetec s vaječnou bielou (vyhraďte zvyšok, aby ste na ňu vyčistili koláč). Pri príprave náplne umiestnite do mrazničky.
  6. V hrnci na strednom ohni roztopte maslo a potom miešajte múku, aby ste vytvorili pastu. Pridajte vodu, cukor, škoricu, muškátový oriešok a korenie a pridajte k varu; znížiť teplotu a nechať vriec.
  7. Medzitým kombinujte jablká a brusnice v veľkej miske. Pridajte hnedú cukor zmes na jablká a hodí na kabát, potom usporiadanie jabĺk brusnicovej zmesi v kopci v koláčovej miske a pokryte mriežkovou kôrkou. Kefujte s ostatnými vaječnými bielkami a pokúste sa, ak je to žiaduce, posypte cukrom.
  8. Pečte, kým jablká sú mäkké a kôrka je hlboko zlatá, asi 1 hodinu.