Toto podpisové pizzové cesto na legendárnom Spago z Wolfganga Pucka môžete vychutnať v pohodlí vašej kuchyne. Použite ho ako základ pre Pizza s údeným lososom a kaviárom.

výnosy:

4

prísady
1
aktívne suché alebo čerstvé droždie
1 lyžička.
med
1 c.
teplá voda (105 až 115 stupňov F)
3 c.
všestranná múka
1 lyžička.
košér soľ
1 polievková lyžica.
extra panenský olivový olej plus prídavok na čistenie
Toppings podľa vášho výberu
Smery
  1. V malom miske rozpustite droždie a med v 1/4 šálke teplej vody.
  2. V mixéri s hákom na cesto kombinujte múku a soľ. Pridajte olej, kvasnicovú zmes a zvyšné 3/4 šálky vody a premiešajte na nízku rýchlosť, až kým cesta nevyjde čisto od strán misky a zhluky okolo háčika na cesto asi 5 minút. (Pozri Tipy a techniky.)
  3. Otočte cesto na čistú pracovnú plochu a ručne mieste o 2 alebo 3 minúty dlhšie. Cesto by malo byť hladké a pevné. Cesto pokrčte čistým vlhkým uterákom a nechajte ho vychladnúť na teplom mieste asi 30 minút. (Pri pripravenosti by cesta mala ľahko ťahať, pretože je ľahko ťahaná.)
  4. Umiestnite pizzu na stredný stojan rúry a predhrievajte rúru na 500 stupňov F.
  5. Rozdeľte cesto na 4 guľôčky, každý asi 6 uncí. Každú loptičku vytiahnite potiahnutím po stranách a zastavením pod dnom lopty. Opakujte 4 alebo 5 krát, aby ste vytvorili hladkú, rovnú a pevnú guľu. Potom na hladkom, bezhlutenom povrchu zahrejte guľu pod dlaňou, kým horná časť cesta nie je hladká a pevná, asi 1 minútu. Cesto pokryjeme vlhkým uterákom a necháme odpočinok 15 až 20 minút. V tomto okamihu môžu byť guľôčky zabalené do plastov a chladené až na 2 dni.
  6. Ak chcete pripraviť každú pizzu, ponorte guľu cesta do múky, pretrepte nadbytočnú múku, položte cesto na čistý, mierne mletý povrch a začnite sťahovať cesto. Stlačte do stredu a roztiahnite cesto do 8-palcového kruhu s vonkajším okrajom o niečo silnejším ako vnútorný kruh. Ak zistíte, že je to ťažké urobiť, použite malý valček na rozbaliť cesta.
  7. Použite toto cesto ako základ pre Wolfganga Puck Pizza s údeným lososom a kaviárom.

obraz

John Ormond