“Kuracie mäso je uvarené v rúre, ale môžete to urobiť v pomalom sporáku alebo úplne na sporáku v kastróne,” hovorí Jenn Louis. Existuje veľa verzií tingy – dymovej mexickej paradajkovej omáčky – a toto je obzvlášť jednoduché a vyžaduje len niekoľko jednoduchých prísad.

výnosy:

1

Doba varenia:

0

hodiny

30

min

Celkový čas:

2

hodiny

30

min

prísady
1/4 c.
plus 2 lyžice extra panenského olivového oleja
2 1/2 lb.
zdobené, bez kožu, kosti stehien
Soľ a čerstvo mletý čierny korenie
1
veľká cibuľa
3
veľké cesnakové kebabky
28 oz.
môžu nakrájané paradajky
2
konzervované chipotles v adobo
1 c.
kurací vývar
24
kukuričné ​​tortilly
2 oz.
Syr Cotija
Nakrájané mušle a nakrájané koriandre
Smery
  1. Zahrejte 3 lyžice olivového oleja vo veľkej panvici. Kuracie mäso po celú dobu soľou a korením, pridajte ju na panvicu a variť cez mierne vysoké teplo, otočte raz, až kým nie je opečené, asi 12 minút. Premiestnite kurča na pekáč 9 až 13 palcov a vylejte tuk v panvici.
  2. Pridajte zvyšných 3 lyžice olivového oleja do panvice spolu s cibuľou. Varte nad mierne vysokým teplotám, občas miešajte, kým cibuľa nie je mierne hnedá a zmäkčená, 5 minút. Pridajte cesnak a varíme do vône, 2 minúty. Pridajte rajčiaky a ich šťavy, chipotles a vývar a priveďte do varu. Primerajte na mierne teplo, občas sa miešajte, až do zahustenia a mierne znížte, 20 minút.
  3. Predhrievajte rúru na 350 stupňov F. Premiestnite omáčku do kuchynského robota a nechajte vychladnúť 15 minút. Puree až do hladkej a sezón so soľou a korením. Nalejte omáčku nad kurča. Pečieme kukurice, ktorá sa odkryje v strede rúry asi 45 minút, až kým nie je mäso jemné a omáčka je veľmi hustá a tmavá okolo okrajov. Zložte tortilly do fólie a zohrejte ich asi 10 minút v sušičke.
  4. Odstráňte kurča z omáčky a nakrájajte mäso; zlikvidujte kosti. Vráťte kuracie mäso do omáčky. Do každej tortilly lyžte asi 3 lyžice kuracieho mäsa a posypeme rozdrobeným syrom. Ozdobte kuracie tacos s kukuricami a nakrájaným koriandrom a podávajte teplé.

<p>“Kuracie mäso je uvarené v rúre, ale môžete ju vyrobiť v pomalom sporáku alebo úplne na sporáku v kastróle,” hovorí Jenn Louis.</p><p><b>recept: </b><b>Chicken Tinga Tacos</b></p><p>“title =” Chicken Tinga Tacos ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f63e7195998_-_chicken-tinga-tacos-fw1211-ovhfwk-xl.jpg?crop=1xw:1.0 xh, centrum, horné a veľkosť = 480: * ”<br/>/></picture></div></div><div class= David Malosh