Ochutnajte tieto klasické zemiakové pierogi s kysnutým cesnakom. Tie robia perfektnú predjedlá predjedlá.

výnosy:

4

Celkový čas:

1

hodina

0

min

prísady
Pierogi cesto
2 c.
múka
3/4 c.
kyslá smotana
1
veľké vajce
1/4 c.
extra panenský olivový olej
1/2 lyžičky.
kosher alebo morská soľ
Plnenie a dokončenie
1 libra.
pečenie zemiakov
2 polievkové lyžice.
extra panenský olivový olej
3
strúčik cesnaku
1/2 lb.
vykostené kurča bez kože
1/2 c.
nakrájanú zelenú cibuľu
1 lyžička.
worcesterská omáčka
kosher alebo morská soľ
Čerstvým praskaným čiernym korením
2 polievkové lyžice.
nesolené maslo
Smery
  1. V miske zmiešajte múku, kysnutú smotanu, vajce, 1/4 šálky olivového oleja a 1/2 čajovej lyžičky soli, až kým sa prísady nezviažu. Cesto položíme na mierne mletú plochu a miesíme niekoľko minút, až kým nebude hladké. Omotajte plastový obal a nechajte odpočinok po dobu 30 minút.
  2. Umiestnite zemiaky a 1/2 lyžičku soli do veľkého hrnca a naplňte studenou vodou na zakrytie zemiakov. Priveďte vodu k varu na vysokej teplote, potom znížte teplotu na stredne nízke a dusíme 10 až 15 minút, alebo kým zemiaky nebudú citlivé, keď budú prepichnuté vidličkou. Vypustite zemiaky a kaša. Nechajte vychladnúť.
  3. V panvici zohrejte 2 polievkové lyžice olivového oleja na strednú teplotu. Zmiešajte cesnak a varíme 1 minútu alebo do mäkkého. Zmiešajte kuracie mäso a varíme 3 až 5 minút alebo kým nie je kuracie horké a varené. Zmiešajte zelenú cibuľu a omáčku Worcestershire. Ochutnajte soľou a čiernym korením. Kombinujte bramborovú kašu a kurčaťa a odložte ich.
  4. Na mierne mletom povrchu rozložte cesto na hrúbku približne 1/8 palca. Pomocou 3-palcovej guľatiny vyrežte 12 až 15 nábojov. Okraje každého okrúhleho okraje jemne vodou a potom umiestnite 1 lyžicu plnenia na jednu stranu koliesok. Zložte cesto a vytvorte polmesačné tvary a stlačte vzduch. Stlačte a zlisujte okraje, aby ste uviazli pierogi.
  5. Priveďte veľkú nádobu s nasolenou vodou na varenie. Varenie pierogi trvá 3 až 5 minút, alebo až kým nie je ponuka. Vypustiť.
  6. Zahrejte maslo do veľkej panvice na strednom ohni. Pridajte pierogi na panvicu s maslom a vyberajte každú stranu asi 1 minútu alebo až do zlatého. Podávajte teplé zdobené zelenou cibuľkou.

    Hľadáte ďalšie recepty? Vyskúšajte naše zbierky recepty kuracieho prsníka, kulinárske recepty, a recepty na zostatkové kurča.

sprudka Garlic Chicken Pierogi

Todd Porter & Diane Cu