Chunky s kapary a olivy, táto rýchla paradajková omáčka chutí podobne ako známa puttanesca omáčka, ktorá sa zvyčajne podáva na cestovinách. Používame to na pokrytie kreviet sochovaného cesnakom a horúcim korením.

výnosy:

4

prísady
3 polievkové lyžice.
olivový olej
2 lb.
veľké krevety
4
strúčiky cesnaku
1
veľké štipce sušené červené papriky vločky
1/4 lyžičky.
soľ
1/4 lyžičky.
čerstvým mletým čiernym korením
2
stredné paradajky (asi 3/4 libier)
1 c.
konzervované drvené paradajky v hustom pyré
1 lyžička.
nakrájaný čerstvý rozmarín
2 polievkové lyžice.
odvodnené kapary
C.
polovice a čierne olivy
Smery
  1. Vo veľkej panvici na vyprážanie oleja ohrejte olej na mierne teplo. Pridajte krevety, cesnak, vločky na červenú papriku, soľ a čierne korenie a variť, občas miešajte, kým sa krevety práve skončia, asi 5 minút. Odstráňte krevety pomocou štrbinovej lyžice.
  2. Do panvice pridajte čerstvé paradajky, konzervované paradajky, rozmarín, kapary a olivy. Znížte teplo a zapekajte 15 minút. Zmiešajte krevety a opekajte, kým sa zahrejete, asi 1 minútu.
  3. Variácia: Nahraďte štyri vykostené kuracie prsia bez kožky pre krevety. Omaste omáčku samostatne nakrájaním cesnaku na chvíľu, pridajte vločky červenej papriky, soľ a čierny korenie a potom pokračujte krokom 2. V strednej panvici zohrejte len jednu polievkovú lyžicu oleja na mierne teplo. Kuracie prsia nakrájame so štvrtinou čajovej lyžičky soli a ôsmou čajovou lyžičkou papriky a dajte ich do panvice. Kuracie prsiahajte až do hnedej, asi päť minút. Otočte a varte takmer takmer, o tri minúty dlhšie. Zakryte panvicu, odstráňte z tepla a nechajte 5 minút pranie. Nakrájajte kurča s omáčkou.
  4. Odporúčanie pre víno: Hladká, stredne tmavá červená z južného Talianska, ako je Cirò alebo Regaleali Rosso, sa postaví do žiarivej omáčky bez toho, aby prehnala krevetu.

obraz