Príprava receptúry halibuta od šéfkuchára Michaela Schlowa nie je taká ťažká, ako by sa to mohlo zdať na prvý pohľad. Prečítajte si preto recept – dvakrát si ju prečítajte – a máte všetko pripravené pred začatím varenia.

výnosy:

4

prísady
2
žĺtky
soľ
korenie
1 c.
prírodné dehydrované zemiakové vločky
Štipka čerstvých tymiánových listov
6
halibutské filé
6 polievkových lyžičiek.
čistého olivového oleja
Šťava z polovice citróna
Smery
  1. Porazte vaječné žĺtky soľou a korením v plytkej panvici (panvicu funguje skvelo), aby ste upečili vajíčka.
  2. Kombinujte zemiakové vločky s tymianovými listami a rozložte ich na taniere alebo plytkú panvu.
  3. Filtrujte soľou a korením len na jednej strane. Namočte len ostrieľanú stranu rýb do umývacieho vajca a dávajte pozor, aby ste nepoškodili vajíčka po stranách rýb. Ponorte ryžovú stranu umytých vajíčkami do ochutených zemiakových vločiek a trochu ich zatlačte, aby ste ich držali. Ponechajte stranou, krustovou stranou nadol. Opakujte so zostávajúcimi filé.
  4. Nalejte olivový olej do veľkej panvici, usaďte kôrovú strúhanku do panvice a umiestnite na horák na stredne vysokú teplotu. (Neohrievajte panvicu, ryba sa nelepí.) Po asi 3 minútach by mala byť kôrka zlatohnedá; ak nie, zvýšte horúcu teplotu a pokračujte v varení. Keď sa kôrka zmení na zlatohnedú, nakrájajte rybu soľou a korením, preklopte ju a varíme 1 minútu. Odstráňte z tepla; ponechajte filé v panvici na 1 minútu.
  5. Deglazujte panvicu s citrónovou šťavou, dávajte pozor, aby ste ju nestlačili priamo na ryby, čo by zmäkčilo krehkú kôru, ktorú ste pracovali tak ťažko, aby ste sa mohli rozvíjať. Otočte panvicu niekoľkokrát, aby ste vložili citrónovú šťavu. Odstráňte z panvice a podávajte!

obraz

SHIMON & & TAMMAR