Ak by naša zástupkyňa Lindsayová musela vybrať jeden tortu, ktorý by mohol jesť po zvyšok svojho života, bol to kokosový koláč. Pre niektorých, kokos je off-putting; pre ostatných je to náboženstvo. Tento koláč získa svoju úžasnú chuť z vanilky a mandľové výťažky a drvený kokosový orech. A ani nezačínajme na poleve: smotanový syr + kokosové mlieko = blaženosť.

To porazí vanilkový koláč každý deň v týždni.

výnosy:

10

Čas prípravy:

0

hodiny

30

min

Celkový čas:

1

hodina

50

min

prísady
Pre dort
1 c.
maslo, zmäkčené, plus viac pre panvice
2 1/2 c.
všestranná múka, plus viac pre panvice, preosievaná
2 c.
cukor
5
veľké vajcia
1 lyžička.
čistý vanilkový extrakt
1 lyžička.
mandľový extrakt
1 lyžička.
prášok na pečenie
1 lyžička.
košér soľ
1 c.
cmar
1/2 c.
osladený rozdrvený kokosový orech
Pre poleva
8 oz.
balený smotanový syr, zmäkčený
1/2 c.
maslo, zmäkčené
3 polievkové lyžice.
kokosové mlieko
3 c.
práškového cukru
1 1/2 c.
osladený rozdrvený kokosový orech
Smery
  1. Predhrejte rúru na 350 °. Namažte dva otáčavé koláče s maslom a línie s pergamenom. Zmazajte pergamen s maslom a prachom s múkou.
  2. Vo veľkej miske pomocou ručného mixéra alebo v miske stojaceho miešača pomocou šľahacieho nástavca, zmrzlina maslo a cukor až do svetla a načechraných, asi 3 minúty.
  3. S mixérom na strednej rýchlosti pridajte vajcia jeden po druhom, pričom raz zmiešajte misku počas miešania. Pridajte vanilkové a mandľové extrakty a premiešajte až do kombinácie.
  4. V samostatnej miske rozliahnite múku, sódu a soľ. Pri mixéri na nízkej rýchlosti pridajte suché prísady a cmar do 3 častí, počínajúc a končiac suchými prísadami. Zmiešajte, až kým sa skombinujete, a potom zložte kokos s gumovou špachtľou.
  5. Nalejte cesto rovnomerne do pripravených panvíc a hladký vrch s nožom. Pečieme až do zlatej farby a špáradlo vložené do stredu koláča vyjde čisté, asi 50 minút. Nechajte koláče vychladnúť v panviciach na drôtených stojanoch po dobu 30 minút, potom prevráťte koláče na regáloch a nechajte úplne vychladnúť.
  6. Vytvorte poleva: v veľkej miske pomocou ručného mixéra, porazte smotanový syr, maslo a kokosové mlieko, až kým nebudete navlhčené a kombinované. Pomaly pridávajte práškový cukor až do krémov.
  7. Roztierajte jednu vrchnú vrstvu koláča s kokosovou polevou a potom umiestnite na ňu druhý koláč. Zmrznite hore a po stranách koláča, potom pokropte všetkým kokosom a stlačte kokos na boky.
  8. Plátok a slúžiť.

konečný Coconut Cake

John Komar
obraz
Con Poulos

VOPRED OBJEDNAŤ TERAZ Delish Cookbook, 30 dolárov