obraz

Parker Feierbach

Sľubujem, že tento koláč vyzerá oveľa ťažšie, než je v skutočnosti. Šplhanie jabĺk na vrchole zaručuje, že je to najkrajšie vyzerajúci dezert v miestnosti.

výnosy:

10


porcií

Čas prípravy:

0

hodiny

10

min

Celkový čas:

1

hodina

30

min

prísady
Sprej na varenie pre panvicu
2
jablká, olúpané, plnené a tenké plátky
Šťava z 1/2 citróna
1/2 c.
ľahko zabalený hnedý cukor plus 2 polievkové lyžice.
1 3/4 c.
všestranná múka
3/4 lyžičky.
prášok do pečiva
1 lyžička.
košér soľ
2 lyžičky.
škorica
1/4 lyžičky.
muškátový oriešok
1/2 c.
(1 palicu) maslo, zmäkčené
1 c.
kryštálový cukor
2
veľké vajcia
1 lyžička.
čistý vanilkový extrakt
3/4 c.
mlieko
Hrubý cukor, na postrekovanie
Smery
  1. Predhrievajte rúru na 350 ° a namažte 9 “pružinovú panvicu s varením. V veľkej miske premiešajte jablká, citrónovú šťavu a 2 polievkové lyžice hnedého cukru.
  2. Vo veľkej miske šľaha múka, prášok do pečiva, soľ, škorica a muškátový oriešok.
  3. V ďalšej veľkej miske pomocou ručného mixéra (alebo v miske stojaceho miešača) narazte spolu maslo, granulovaný cukor a zostávajúce 1/2 šálky hnedého cukru až do svetla a načechraného. Pridajte vajcia jeden po druhom a po každom pridávaní dobre porazíte. Pridajte vanilku a premiešajte, až kým nebudete kombinovaní.
  4. Pridajte polovicu suchých ingrediencií do mokrých zložiek, pričom bijete, až kým sa skombinujete. Nalejte mlieko a premiešajte, kým nebudete úplne zabudovaný. Pridajte zostávajúce suché zložky a miešajte, kým sa skombinujú.
  5. Naliate cesto do pripravenej misky a na hornej strane usporiadajte jablká, ktoré mierne prekrývajú vrstvy. Posypeme hrubým cukrom.
  6. Pečieme, kým špáradlo vložené do stredu vyjde čisté, asi 1 hodinu. Nechajte vychladnúť 10 minút a odstráňte strany plechu s pružinou.

obraz

Parker Feierbach

KÚPTE TERAZ 9 “Springform Pan, 19 dolárov, amazon.com