Ovocná, bledožltá Guéra papriky – rovnako ako maďarské voskové papriky – sú skvelým zdrojom vitamínu C, folátu a mangánu. Sú perfektné na vypchávanie, pretože “majú malú chilskú osobnosť bez toho, aby boli príliš horúce,” hovorí Deborah Schneider. Plody kreviet a syrov sú vynikajúcim zdrojom bielkovín. A rajčiaky v salse pridávajú vitamín K a draslík a zároveň vyrovnávajú sladkosť manga, ktoré majú vysoký obsah vitamínov A a C.

Cal / Serv:
207
výnosy:

4


porcií

Celkový čas:

1

hodina

10

min

prísady
8
stredná Guéra
soľ
Čerstvo mletý korenie
C.
drvený syr Monterey Jack
C.
strúhaným cotija alebo syrom Ricotta Salata
1
šalotka
1 polievková lyžica.
Nakrájané koriandre
1 polievková lyžica.
extra panenský olivový olej
16
veľké krevety
1
strúčik cesnaku
Mango-paradajková salsa
Smery
  1. Zoraďte veľkú liatinovú panvicu s fóliou a položte ju na mierne vysoké teplo. Vytvorte štrbinou dĺžky papriky a vytvorte 2 kolmé zárezy na koncoch stonky. Zľahka otvorte papriku a oddeľte jadrá pomocou nožníc a potom osečte. Pridajte papriky na panvicu a varte, až kým neprežijete, po 12 minútach. Schnúť vnútra papriky soľou a korením.
  2. Predhrievajte rúru na 400 stupňov F. V miske posypte syry s výhonkom a koriandrom. Vezmite papriky so syrovou zmesou a usporiadajte ich na plechu na pečenie.
  3. Vo veľkej panvici zahrejte olivový olej. Pridajte krevety a cesnak a sezónu so soľou a korením. Varte nad miernym zahrievaním, miešajte, až kým sa krevety nezačne zvlhnúť, asi 2 minúty. Vezmite garlic krevety do papriky s vyčnievajúcimi koncami.
  4. Pečte papriky v hornej časti rúry 6 až 7 minút, kým sa syr neroztopí. Na začiatok s Mango-paradajková salsa; slúžiť.

obraz

Joseph de Leo