S nespočetnými variáciami, ešte skvelou ako ďalšia, je ľahké pochopiť, prečo je gumbo taká cenená časť kulinárskeho juhu. Táto verzia má viac ako vlastnú.

výnosy:

4

prísady
3 polievkové lyžice.
Stolový olej
3 polievkové lyžice.
múka
1
Cibuľa
2
rebrá zeler
1
zelená paprika
1 oz.
balenie mrazené nakrájané okra
1
bobkový list
1 1/2 lyžičky.
sušené tymian
1 lyžička.
sušené oregano
2 lyžičky.
soľ
1/4 lyžičky.
čerstvým mletým čiernym korením
1/4 lyžičky.
paprika
1 3/4 c.
konzervované drvené paradajky v hustom pyré (jedna 15-ounová nádoba)
1 qt.
konzervovaný nízko sodný kuracie vývar alebo domáce zásoby
1/2 lb.
údená klobása
1 libra.
bez kostí
3/4 c.
dlhozrnná ryža
Smery
  1. Pri veľkej nádobe z nehrdzavejúcej ocele zohrejte olej na mierne teplo. Pretrepte v múke a variť, šľahačka, až kým začne hnednúť, asi 4 minúty. Znížte teplo na mierne nízke. Zmiešajte cibuľu, zeleru a papriku a variť, až kým začne zmäkčovať, asi 7 minút. Pridajte okra, bobkový list, tymian, oregano, soľ, čierne korenie, kajenu a paradajky. Zakryjte a varte 5 minút.
  2. Miešajte vývar a údená klobása. Priviesť do varu. Znížte teplo a opekajte 15 minút. Pridajte kuracie mäso a variť, až kým to nie je, 4 až 5 minút dlhšie. Odstráňte bobkový list.
  3. Medzitým prineste stredný hrniec slané vody do varu. Miešame v ryži a varíme, až kým to nie je hotové, 10 až 12 minút. Vypustiť. Do stredu každej misy vložte kôš ryže. Nakrájajte gumbo okolo ryže.
  4. Odporúčanie vína: Žiadna oblasť vínneho sveta nevyrába viac vzrušujúcich vinárskych výhod ako Languedoc-Roussillon v južnom Francúzsku. Vyskúšajte niektorú z ich robustných červených s týmto vydatným gumbo.

obraz