Leto v plátku.

výnosy:

16


porcií

Čas prípravy:

2

hodiny

0

min

Celkový čas:

3

hodiny

30

min

prísady
Sprej na varenie
2
krabice biely koláč mix, plus prísady požadované na krabici
5 lyžičky.
červené gélové farbivo potravín, rozdelené
1 c.
mini čokoládové čipy
2 polievkové lyžice.
všestranná múka
3 c.
(6 palíc) nesolené maslo, zmäkčené
10 c.
práškového cukru
1/2 c.
plnotučné mlieko (a viac podľa potreby)
2 polievkové lyžice.
vodka
2 lyžičky.
zelené gélové farbivo potravín
2 lyžičky.
žlté gélové farbivo potravín
Hrsť čiernych mini želé fazuľa
Smery
 1. Predhrejte rúru na 350 °. Štyri 8 “okrúhle koláče s pergamenovým papierom a mazivom s varením.
 2. Pripravte zmes koláčov podľa pokynov na balenie a pridajte 4 čajové lyžičky červeného gélu na farbenie potravín na dosiahnutie červenej farby melónu.
 3. Hodte čokoládové lupienky múkou na plášť a zložte sa do cesta.

 4. Rozdeľte koláč medzi pripravené panvice a pečte podľa návodu na balenie alebo až kým špáradlo vložené do stredu nevyčistí, asi 30 minút. Nechajte koláče vychladnúť v panviciach po dobu 10 minút, potom obráťte na drôtené regály, aby úplne vychladli.
 5. Vytvárajte poleva: Ve veľkej miske pomocou ručného mixéra porazíte maslo a asi polovicu práškového cukru, až kým nebude hladké. Pridajte zostávajúci práškový cukor, ½ šálky mlieka a ¼ čajovej lyžičky soli a porazte, kým sa nafúkne. Ak je zmes príliš tuhá, pridajte viac mlieka.
 6. Rozdeľte poleva do dvoch stredných misiek. Nechajte jednu misu s polevou bielej a zamiešajte zvyšnú 1 čajovú lyžičku červenej gélovej farby do druhej misky na polevu.
 7. Vyrovnejte hornú časť každého koláča a vytvorte rovnomerné vrstvy. Na tortu položte malý červený poleva (aby sa koláč držal na mieste). Položte jeden koláč a top s asi ¾ šálky červenej polevy, potom top s druhým koláčom a opakujte s treťou a štvrtou vrstvou.

 8. Oškubnite ½ šálky polevy vo vrecku na pečivo s 1-palcovým hrotom a potrubím okolo vonkajšieho okraja koláča. Pomocou pohára a polovice polevy vyhladzujte okolo vonkajšieho koláča drobný plášť. Premiestnite koláč do chladničky, až kým sa poleva nevytvrdne, 1 hodinu.
 9. Roztierajte zvonku koláča so zostávajúcou bielej farby. Vyplňte horný stred koláča s červenou polevou, dávajte pozor, aby ste udržali červené polevy vo vnútri potrubného bieleho krúžku.
 10. Usporiadajte želé v hornej červenej poleve, jemne ich zatlačte, aby ste sa prilepili.

 11. V dvoch malých miskách zmiešajte 1 polievkovú vodku so zelenou, svetlo zelenou a žltou farbou gélových potravín. Pomocou dvoch oddelených hubiek odstráňte farby vo vertikálnych líniách po stranách bielej polevy a vytvárajte vzor kôry z melónu.

obraz

Brad Holland

KÚPTE TERAZ Wilton hliníkové okrúhle koláče, 17 dolárov, amazon.com