“McDonald’s prestali hlboké vyprážanie svojich jabloňových koláčov v roku 1992, v tom istom roku som sa stal vegetariánom a prestala som jesť svoje rýchle občerstvenie, ušetrila som niekoľko kocovín poháňaných francúzskymi hranolčekmi po svadbách a na Nový rok. Predstavte si moje sklamanie, “Výskumný” koláč, ktorý som vyzdvihol na prechádzke, bola podsadená, bledá napodobenina toho, čo som si spomenula.Takže vám ponúknu dve možnosti: hlboko smažte svoj koláč na počesť teraz zanikanej tradície McDonalda alebo ho pečiete podobne ako moderná verzia Viete, kde leží moja vernosť, ale koláč bude prasknúť napaľovaním horkou jablkovou náplňou. ” – Casey Barber

od: Klasické občerstvenie vyrobené od nuly © 2013 od Casey Barber Kúpiť knihu

výnosy:

9

Celkový čas:

2

hodiny

0

min

prísady
kôra
2 c.
nebielená všestranná múka
1/4 c.
kryštálový cukor
1/2 lyžičky.
mletá škorica
1/4 lyžičky.
košér soľ
3/4 c.
nízkotučný malý tvarohový syr
4 polievkové lyžice.
chladené nesolené maslo, nakrájané na kocky 1/2 palca
plniaci
1 libra.
Granny Smith jablká
1/4 c.
kryštálový cukor
2 polievkové lyžice.
nesolené maslo
1/4 lyžičky.
mletá škorica
4 polievkové lyžice.
voda
1 polievková lyžica.
kukuričný škrob
Zeleninový alebo repkový olej na vyprážanie (voliteľné)
Smery
 1. kôra: Impulznú múku, cukor, škoricu a soľ dohromady v kuchyni na 5 sekúnd, až kým sa nezmieša rovnomerne. Pridajte tvaroh a maslo a postupujte asi 30 sekúnd, až kým sa nestane mäkké cesto.
 2. Otočte cesto na múčnatú plochu a jemne ju zatlačte do guľatiny. Zabalte ho do plastového obalu a zmrazujte 30 minút pri plnení
 3. Plnenie Apple: Odlúpnite jadrá a nakrájajte ich na kocky 1/2-palcové. Vyklopte do hrnca s 2-kvartovým ťažkým dnom s cukrom, maslom a škoricou. Zahrejte na stredné teplo, kým sa maslo roztaví, potom pridajte 2 lyžice vody. Zakryjte a varte 10 až 12 minút, až kým jablká začnú zmäkčovať.
 4. Šľaha kukuričný škrob so zvyšnými 2 lyžicami vody a pridajte k zmäkčenej zmesi jabĺk. Obalte a varte ešte 1 až 2 minúty, až kým sa mierne nerozsvieti a nekvapká tekutina. Odstráňte z tepla.
 5. Ak jablká nie sú tak húževnaté, ako by ste chceli, aby boli (plnenie McDonald’s je podobne ako jablká), môžete použiť masher na zemiaky a jemne ich tlačiť na požadovanú konzistenciu. Nechajte náplň vychladnúť počas 15 minút
 6. Pies: Ak pečiete, predhriať rúru na 375 stupňov F a plech na pečenie 2 s pergamenovým papierom alebo Silpat vložkami. Pri hlbokom smažení napravte plech s voskovaným papierom. Vráťte chladené cesto na múčnatú pracovnú plochu a naviňte ju na 18-palcový štvorec s hrúbkou približne 1/8 palca. Na plátky cesta do 9 (6 x 6 palcových) štvorcov použite pekáč alebo pizzu.
 7. Do polovice každého štvorca umiestnite hromadnú lyžicu (viac ako 1 polievkovú lyžičku plus 1 čajovú lyžičku) plnenia jablka, potom zložte a vytvorte 6-palcový vreckový koláč. Utesnite okraje tým, že ich pevne priskrutkujte prstami. Umiestnite ho na pripravený plech na pečenie.
 8. Pri pečení: Plátok 3 sa zasekne v hornej časti každého koláča. Pečieme 25 minút, kým nie sú nafúknuté a zlato hnedé. Chladte na drôtenom nosiči 5 až 10 minút pred pokusom jesť, aby ste nespálili ústa roztavenou jablkovou náplňou.
 9. Pri hlbokom vyprážaní: Chladničky ochladzujte po dobu 1 hodiny (alebo zmrazte až 3 mesiace v zapečatenej nádobe). Zahrejte aspoň 2 palce rastlinného alebo repkového oleja na 350 stupňov F v elektrickej hlbokej fritéze alebo veľkom, vysokorýchlostnom hrnci. Pridajte plech na pečenie s papierovými uterákmi a chladiacim stojanom s drôteným drôtom
 10. Pridajte koláče do horúceho oleja priamo z chladničky alebo mrazničky a smažte v dávkach podľa potreby až do zlatohnedého. Doba vyprážania sa bude líšiť v závislosti od vášho zariadenia, ale nesmie trvať dlhšie ako 2 až 3 minúty na dávku.
 11. Premiestnite na pripravenú plech na pečenie a nechajte 5 – 10 minút vychladnúť predtým, ako sa pokúsite jesť, aby ste nespálili ústa roztavenou jablkovou náplňou.
 12. Uchovávajte koláče v chladničke vo vzduchotesnej nádobe až na 3 dni.

smažiť your pie in honor of the now-vanished McDonald's tradition, or bake it just like the modern version. You know where my loyalty lies, but the pie will be bursting with steaming-hot apple filling either way.Recipe: McDonald's Apple Pie

S ušľachtilosťou Ulysses Press / Judi Swinks Photography