Dokonalá vec, ktorú si môžete zahaliť, keď si večer ustúpte u stola s vašimi hosťami, brusnice ponorené do koňaku a prevrátené v polosladkej čokoláde, kombinujú dezert a nápoje po večeri do potentných malých výbuchov.

výnosy:

50

Čas prípravy:

1

hodina

0

min

Celkový čas:

6

hodiny

0

min

prísady
1 1/2 c.
cukor
2 polievkové lyžice.
citrónová šťava
1/4 lyžičky.
soľ
1 c.
čerstvé brusnice
1/4 c.
koňak
1
polosladká alebo horko čokoládová čokoládová tyčinka
Smery
  1. Kombinujte 2 šálky vody, cukru, citrónovej šťavy a soli do hrnca a priveďte do varu. Znížte teplo a opekajte, kým sa cukor nerozpustí. Vráťte sa na varenie a potom skôr, než pokračujete, znížte na miernu teplotu.
  2. Umyte brusnice v studenej vode; jemne pridajte do tekoucej kvapaliny a stlačte 1 minútu. Kmeňové bobule a likvidujte kvapalinu.
  3. Po brusinkách niekoľko minút vychladnúť, kombinovať s koňakom vo vzduchotesnej nádobe. Marinujte v chladničke od 2 hodín do noci.
  4. Keď je pripravený na ponor, vložte čokoládu do misy a položte ju nad hrniec naplnený asi 1 palcom vody, aby sa vytvoril dvojitý kotol. Uistite sa, že misa sa nedotýka vody. Priveďte vodu na varenie cez stredne vysokú teplotu a roztaviť čokoládu, občas miešajte, kým hladké a lesklé.
  5. Medzitým líniť zásobník s pergamenom. Kmeňové brusnice a nechajte mierne vyschnúť, vyhradzujte infúzny koňak na iné použitie, ako napríklad topping zmrzlina alebo jogurt. Keď je čokoláda úplne roztavená, odstráňte misku z hrnca a odložte bobule do čokolády, jeden po druhom. Zdvíhajte plodové plody s vidličkou, pretrepte nadbytočné množstvo a na pripravenom tanieri položte brusnice. Chladte alebo zmrazte, kým nie je nastavená čokoláda, asi 1 hodinu. Potiahnuté bobule trvajú, zmrazené, asi 2 týždne. Podávajte ako sprievod na dezert alebo kávu.