Dianna Wara z Washingtonu, IL, získala veľkú cenu v súťaži národného festivalu chleba 2009 s touto pletenou talianskou krásou. Získajte viac informácií o Národnom festivale chleba a víťaznom pekárstve.

Cal / Serv:
106
výnosy:

2

Čas prípravy:

2

hodiny

30

min

Doba varenia:

0

hodiny

35

min

Celkový čas:

3

hodiny

5

min

prísady
1/2 c.
teplá voda
1/4 c.
kryštálový cukor
4 lyžičky.
Fleischmann® Active Dry Yeast
1 c.
nízkotučné mlieko
C.
extra panenský olivový olej
2
veľké vajcia
2 lyžičky.
soľ
5 c.
King Arthur Nebělená chlebová múka (až 5 1/2 šálky)
1
jar olejom sušené paradajky
3/4 lyžičky.
granulovaný cesnak alebo cesnakový prášok
1 1/2 c.
strúhaný taliansky zmesový syr
C.
nakrájaná čerstvá bazalka
Smery
  1. V malej miske pridajte teplú vodu, cukor a droždie. Rozmiešajte a nechajte sedieť 10 minút. V miske stojaceho mixéra pridajte mlieko, olej, kvasnicovú zmes, vajcia a soľ. Zmes dobre premiešajte, približne 2 minúty.
  2. Miešajte dosť múky, aby ste vytvorili mäkké cesto. Hneďte na ľahko múpaný povrch alebo háčik na cesto 6 až 8 minút, alebo až kým nebude hladký a pružný. Cesto položte do namazanej misy, otočte na mastnú špičku. Zakryte, nechajte sa na teplom mieste zdvihnúť až do dvojnásobku, približne 45 minút.
  3. Dôkladne vypustite sušené paradajky; položte na papierový uterák absorbovať vlhkosť. Pomocou kuchynských nožov jemne nakrájajte paradajky. Dajte dve veľké dosky na pečenie s pergamenovým papierom.
  4. Vytlačte cesto, rozdeľte na polovicu. Rolovať jeden kus do 22 x 8 1/2-palcový obdĺžnik. Posypeme na polovicu cesnaku, syra, bazalky a paradajok. Začíname s 22-palcovou bočnou stranou, presuňte sa (želé-roll móda) tesne. Zaskrutkujte okraje na utesnenie.
  5. Položte rolovací šev smerom dolu na plech na pečenie. Nožnicami nakrájajte pozdĺžne v strede kotúča, asi 1 palcový hlboký až do 1/2 palca koncov. Udržiavaním rezu hore sa vytvorí tvar “S”. Zatlačte obidva konce pod stredom “S” a vytvorte číslo osem; koncovky na utesnenie.
  6. pokrytie; nechajte sa zdvihnúť na teplom mieste až do dvojnásobku, 45 až 60 minút. Opakujte so zvyšným cestom.
  7. Pečieme prvý bochník v predhriatej 350-stupňovej rúre F na 35 až 40 minút. Stanu bochník s fóliou po 15 až 20 minútach, aby sa zabránilo overbrewning. Pečieme zostávajúci bochník.
  8. Odstráňte z panvice; vychladnúť na drôtenej konzole.

víťazný bread recipe by Dianna Wara, Washington, IL

Národný festival chlebov