Keď dáte dav, nie je lepší spôsob, ako pripraviť losos. Je to najjednoduchšie a najkrajšie kusy rýb, ktoré ste niekedy robili. Trik je vybrať panvica (alebo gril) a pečieme ju ako veľkú dosku.

Čo nakupovať:

Na čo sakra sa na to pozeráš? Nebojte sa. Stále si kupujete filé – jednoducho to nereziete (alebo sa ho pýtajte). Ak si myslíte, že sú ľudia hladní, snažte sa o približne ½ libry na osobu, majte na pamäti, že losos môže byť nepríjemne naplnený. Nezabudnite, že veľké množstvo mäsa ovplyvní čas pečenia. Pre 3-lb. filé, to bude trvať asi 25 minút.

Pridať príchuť BOLD:

Pre tento recept sme vytvorili lôžko citrónových plátkov, aby sme infuziovali ryby s citrusovou sviežosťou. Je to bomba. Jedinou nevýhodou je, že koža nebude super chrumkavá. Ak je pre Vás najvyššia priorita, odporúčame niečo, čo je v súlade s touto marmeládou.

Ďalším ľahkým spôsobom, ako urobiť veci zaujímavejšie, je glazúra. A nie, nie je potrebné predtým variť, pretože v rúre sa zhustne a karamelizuje. ��

Urob si svoj vlastný:

Ak všetko znie úžasne na vás, ale chýba vám 1 alebo 2 prísady, nestrachujte sa. Je to nekonečne prispôsobivé! Med môže byť nahradený hnedým cukrom, olivový olej sa môže použiť namiesto masla a rozmarín je rovnako chutný ako tymian. A podľa nášho názoru sú vločky červeného korenia vždy dobrý nápad.

výnosy:

4

Čas prípravy:

0

hodiny

10

min

Celkový čas:

0

hodiny

25

min

prísady
1
veľké filé z lososa (cca 3 libry)
Košér soľ
Čerstvo mletý čierny korenie
2
citróny, tenké plátky
6 polievkových lyžičiek.
maslo, roztavené
2 polievkové lyžice.
med
3
strúčiky cesnaku, mleté
1 lyžička.
nakrájané tymiánové listy
1 lyžička.
sušené oregano
Nasekaná čerstvá petržlenová vňať, na ozdobu
Smery
  1. Predhrejte rúru na 350 °. Prilepte plech na pečenie s fóliou a mastnotou s varením sprejom. Do stredu fólie položte plátky citrónu v rovnej vrstve.
  2. Sezonujte obe strany lososa soľou a korením a položte na plátky citróna.
  3. V malej miske rozliahnite spolu maslo, med, cesnak, tymian a oregano. Preliate losos potom zložte fóliu okolo lososa. Pečieme, kým nie je losos varený, asi 25 minút. Rúru prepnite na grilovaciu platňu a vyčistite 2 minúty, až kým sa maslová zmes nezasiahne.
  4. Ozdobte petržlenom pred podávaním.

Pečený Salmon Vertical

Ethan Calabrese
obraz
Con Poulos

VOPRED OBJEDNAŤ TERAZ Delish Cookbook, amazon.com