obraz

Ethan Calabrese

Ak chcete túto Veľkú noc úplne omráčiť, musíte túto korunu urobiť z jahňacieho mäsa. Vyplnená ryžovou špachtovou-artičokovou ryžou, toto jahňacie hlavné jedlo určite zapôsobí na vašich hostí.

výnosy:

6

Čas prípravy:

0

hodiny

20

min

Celkový čas:

1

hodina

35

min

prísady
1 polievková lyžica.
nakrájané čerstvé oregano
1 polievková lyžica.
nakrájaný čerstvý rozmarín
košér soľ
Čerstvo mletý čierny korenie
1
korunu ovčieho jahňa (pripraveného vaším mäsiarom)
2 polievkové lyžice.
extra panenský olivový olej, plus viac pre drizzling
2 c.
basmati alebo jasmínová ryža
1
15 oz. môže artičok srdce
3 c.
baby špenát, nasekaný
1/2 c.
rozdrvená feta
Šťava z 1 veľkého citróna
2
citróny, nakrájané na servírovanie
Smery
  1. Predhrievajte rúru na 375 °. V malej miske kombinujte oregano a rozmarín a sezónte soľou a korením. Vráťte jehličnatú korunu po celej dĺžke olivovým olejom a bylinkovou zmesou.
  2. Miesto jahňacieho v panve Bundt so stredom panvy prichádza cez stred koruny. Preveďte do plechu a pečieme 38 až 40 minút, kým nedosiahne vnútornú teplotu 130 °. Odstráňte z panvice Bundt, zakryte hliníkovou fóliou a nechajte odpočinok 15 minút.
  3. Medzitým variť ryžu podľa návodu na balenie. Premiestnite do misy a pridajte artičoky, špenát, feta a citrónovú šťavu a sezónu so soľou a korením. Dychajte sa veľkoryso olivovým olejom a potom sa vráťte do hrnca na ryžu, aby ste sa zahriali, kým je jahňačka odpočíva.
  4. Keď je pripravená slúžiť, položte jahňacú korunu na servírovací tanier a lyžičku v korune a na tanieri. Usporiadať plátky citrónu na miske a podávať.