Tradične sú perzské šaláty zdobené rôznymi čerstvými bylinkami, ako je mäta, bazalka a petržlen. Možno budete chcieť pridať nejaké vetvičky na ozdobu tejto verzie; listy sa môžu jesť spolu so šalátom. Hot pita je ideálnym sprievodom.

výnosy:

4

prísady
1 1/2 lb.
malé nové zemiaky (asi 6)
3 polievkové lyžice.
olivový olej
1 libra.
vykostené kuracie prsia bez kože (asi 4)
1 1/2 lyžičky.
soľ
1/2 lyžičky.
čerstvým mletým čiernym korením
1 c.
čistý jogurt
1/2 c.
majonéza
1 polievková lyžica.
dijonská horčica
1/4 c.
limetová šťava (asi 2 limety)
4
mrkva
2
uhorky
2
rebrá zeler
1 c.
zmrznutý petite hrášok
1
červená cibuľa
1/2 c.
Kalamata alebo iné čierne olivy
C.
Nakrájaná plochá listová petržlenová vňať
1/2 c.
nakrájaná čerstvá bazalka alebo petržlen
Smery
  1. Zemiaky položte do stredne veľkej panvice soľnej vody. Priveďte k varu, znížte teplo a nechajte miriť, až kým nebudete jemné, asi 12 minút. Vypustite zemiaky a nechajte ich vychladnúť.
  2. Vo veľkej panvici na vyprážanie zhnite 1 polievkovú lyžicu oleja na miernom ohni. Sezóna kurča s 1/4 čajovej lyžičky soľou a korením. Varíme prsia až do zapečenia a práve hotovo, asi 5 minút na každú stranu. Odstráňte kurča z panvice a nechajte ho vychladnúť. Vyrežte na 1/2-palcové kusy.
  3. Vo veľkej sklenenej miske alebo miske z nehrdzavejúcej ocele spoločne pretláčajte jogurt, majonézu, horčicu, limetovú šťavu a zvyšnú 1 1/4 lyžičky soli a 1/4 čajovej lyžičky korenia. Pridajte zemiaky, kuracie mäso, mrkvu, uhorky, zeler, hrášok, cibuľu, olivy, petržlen a bazalku a hádzať.
  4. Odporúčanie pre víno: Pouilly-Fumé je partnerom pre čerstvé bylinky a zeleninu. Vyrobené z Sauvignon blanc vo francúzskom údolí Loiry, Pouilly-Fumé má prenikavé bylinné príchute.

obraz