obraz

Erica Pitera

Fandiť na Steelers so slávnostnými výstrelmi Jell-O.

výnosy:

24

prísady
24
plastové okuliare
2
12-muffinových plechoviek
3 oz.
box citrón Jell-O
2
Obálky Knox hladká želatína, rozdelená
2 c.
studená vodka, rozdelená
3 1/2 lyžice.
hroznový Jell-O prášok
3 1/2 lyžice.
vápno Jell-O prášok
Čierne sfarbenie potravín
Smery
  1. Pripravte si brúsené okuliare tak, že ich umiestnite do každej dutiny cínu muffínu a nakloníte ich pod uhlom tak, aby boli naklonené asi o 45 stupňov.
  2. Pre žltú vrstvu: V stredne veľkej hrnci zmiešajte 1 šálku vody s citrónom Jell-O a posypte 1 obalovú želatínu na vrch. Ponechajte zmes na 1 minútu a potom všetko dohromady; zahrievajte na médiu, až kým nedosiahne teplotu varu. Pridajte 1 pohár vodky a šľahajte. Umiestnite 1 lyžicu a 2 čajové lyžičky žltého Jell-O do každého z umelých pohárov a umiestnite ich do chladničky asi 30 minút.
  3. Pre čiernu vrstvu: V stredne veľkej hrnci zmiešajte 1 šálku vody s hroznovými jell-O a limetkou Jell-O a posypte 1 obalovú želatínu na vrch. Ponechajte zmes na 1 minútu a potom všetko dohromady; zahrievajte na médiu, až kým nedosiahne teplotu varu. Pridajte 1 pohár vodky a šľahajte. Pridajte niekoľko kvapiek čierneho potravinárskeho farbiva a dobre premiešajte. Nechajte zmes vychladnúť na izbovú teplotu a otočte všetky okuliare tak, aby boli opäť vzpriamené. Po ochladení naplňte každú nasnímanú sklenenú dosku, až kým sa nedosiahne horný okraj žltej vrstvy (to bude asi ďalšia 1 polievková lyžica + 2 čajové lyžičky). Znova nechajte chladnúť minimálne 3 hodiny pred podávaním, takže Jell-O zábery sú úplne nastavené.

obraz

Erica Pitera