Rozdrvená brokolica> pečená brokolica.

KÚPIŤ TERAZ: Le Creuset Cast Iron Skillet, 199,00 dolárov, amazon.com

výnosy:

4
– 6

Čas prípravy:

0

hodiny

5

min

Celkový čas:

0

hodiny

15

min

prísady
1
brokolica s veľkou hlavou, nakrájaná na florety
Košér soľ
Extra panenský olivový olej na pečenie
2
cesnakové kebabky, rozbité
Lemonové klinky na podávanie
1 c.
strúhaný parmezán
Drvená červená paprika, na servírovanie
Vločkovitá morská soľ, na servírovanie
Smery
  1. Pripravte veľkú ľadovú kúpeľ. Vo veľkom hrnci varenej soľnej vody, blanch brokolica až do jasne zelenej a len jemné, asi 2 minúty. Vypusťte brokolicu a okamžite preneste do ľadového kúpeľa. Vypusťte znova brokolicu a osušte ju papierovými uterákmi.
  2. Na veľkej doske alebo na čistej pracovnej ploche použite zadnú časť nádoby na murivo (alebo malé sklo) na rozbitie brokolice. (Nedotýkajte sa tak silno, aby sa florety úplne rozpadli.)
  3. Vo veľkej panvici na strednom ohni nalejte dost olivového oleja na pokrytie spodnej časti panvici a zohrejte, až kým olivový olej nebude trblietavý. Pridajte brokolicu a cesnak do vyrovnanej vrstvy a variť, bez pohybu, až kým spodná časť brokolice nie je krehká a zlatá, asi 3 minúty. Prevráťte a varte, až kým nebude chrumkavý na druhej strane, ďalšie 2 minúty.
  4. Odstráňte brokolicu a cesnak z panvici a presuňte brokolicu na dosku s papierovou utierkou, ktorá sa má vyprázdniť. (Zlikvidujte cesnak – už je to práca, ktorou sa pripravuje olivový olej!) Práca v dávkach na varenie zostávajúcej brokolice.
  5. Okamžite stlačte citrónovú šťavu cez brokolicu a posypte parmezánom, vločkovitou morskou soľou a vločkami na červenú papriku.