Pravdepodobne najviac všadeprítomné zo všetkých britských komfortných jedál, ostrých, jemných rýb a štiepok tradične sprevádza morská soľ a ocot.

výnosy:

4

prísady
2 c.
všestranná múka
1 lyžička.
prášok do pečiva
1/2 lyžičky.
soľ
1 lyžička.
sladový ocot
1 gal.
repkový olej
2 lb.
červené zemiaky
4
treska
Smery
  1. Kombinujte múku, prášok do pečiva a soľ v miešacej miske. Šľahačka v 1 3/4 šálky vody a miešajte v octe; nastavte batériu stranou.
  2. Ohrev oleja do 300 stupňov; v hlbokej fritéze alebo v hlbokom, ťažkom hrnci s teplom teplom. Odlúpnite a nakrájajte zemiaky pozdĺžne, aby ste vytvorili dlhé 1/4 palcové “čipy”. Pridajte do oleja a smažte 10 minút, občas premiešajte. Odstráňte a dobre vypúšťajte na papierové utierky a potom umiestnite do chladničky na chlad, 10 až 15 minút. Uchovávajte olej v hrnci na sporáku, ale vypnite teplo.
  3. Prineste olej do 350 stupňov. Fry čipy druhýkrát, v dvoch šaržiach, až do zlatohnedého a ostrého, 2 až 3 minúty na dávku. Vyčistite dobre čisté papierové utierky. (Chlieb pri varení rýb udržujte v teplej šálke 250 stupňov.)
  4. Namočte 2 filety tresky do rezervovaného cesta a pomaly ich uvoľnite do oleja. Smažte až do zlatohnedého a vareného, ​​asi 7 minút; vysušte dobre na papierové utierky. Opakujte s poslednými dvoma filé. Podávajte horúce s extra soľou a ocotom na boku.

<p>Snáď najznámejšie zo všetkých britských komfortných potravín, chrumkavých vyprážaných rýb a štiepok tradične sprevádza morská soľ a ocot.</p><p><b>recept: </b><b>Ryba a hranolky</b></p><p>“title =” Ryby a čipy ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f6413ecb1c8_-_201003-omag-pub-food-fish-chips-400×400.jpg?crop=1xw : 1.0xh, centrum, horné a veľkosť = 480: * ”<br/>/></picture></div></div><div class= S láskavým dovolením Oprah.com