Svetlé zelene v tejto talianskej bočnej miske zdobených jarných strukovín a zeleniny budú vyzerať krásne a chuť nádherne slúžila ako súčasť Talianska rodinná večera od Lidie Bastianichovej.

výnosy:

6

prísady
3 polievkové lyžice.
Extra panenský olivový olej
1 c.
šupky (zelené a biele časti)
1/2 c.
Cibuľa
2 1/2 lb.
čerstvý hrášok v pod
1 1/4 lb.
čerstvé fava fazuľa v pod
1 c.
cuketa
1/2 lyžičky.
peperoncino (drvená červená paprika)
Soľ na chuť
2 c.
romaine listy
1 polievková lyžica.
čerstvé listy mäty
Smery
  1. Vo veľkom, ťažkom pekáre s pevným viečkom ohrejte olivový olej na miernom ohni. Pridajte žemle a cibuľu a varíme, až kým nie sú zvlnené, asi 4 minúty. Pridajte hrášok, fava fazuľa, cuketu a peperoncino. Ochutnajte soľne. Dobre premiešajte, znížte hladinu tepla na nízku hodnotu a krytku tesne uzavrite. Cook 15 minút, občas premiešajte.
  2. Pridajte rímsu a mätu, zakryte kastról a variť, občas premiešajte, kým je zelenina veľmi jemná, asi 25 minút. (Zelenina by mala mať počas varenia dostatok vlhkosti, aby sa zabránilo lepeniu alebo horeniu.Ak zistíte, že zelenina je lepiaca, môžete pridať niekoľko polievkových lyžíc vody.Zabezpečte, že teplo je veľmi nízke a hrniec je tesne pokrytý pred pokračovaním vo varení zelenina.Je to v poriadku, ak sa zelenina trochu hnedá.) Sezóna na chuť soľou a podávajte horúce.

obraz

Paul Gelsobello