Domáce krutóny sú skvelý spôsob, ako dať zvyšný chlieb na dobré využitie. Správnou úlohou tradičných krutónov je pridanie chrumkavej, chrumkavej textúry na lyžicu hladkej polievky. Krutóny by mali byť dostatočne malé na to, aby sa zmestili na polievku, a vysušili sa do ostrého stavu (smažením alebo opekaním), aby zostali tvrdé a nevyskytovali polievku. Urobte ich obyčajným, len soľou na sezónne alebo kombinujte jednu alebo viac príchutí vo variáciách, ktoré nasledujú, bez ohľadu na to, čo máte chuť dopĺňať arómy vo vašej polievke.

Cal / Serv:
76
výnosy:

8

Čas prípravy:

0

hodiny

10

min

Doba varenia:

0

hodiny

15

min

Celkový čas:

0

hodiny

25

min

prísady
4
plátok pevný biely, vajcia, raž, pumpernickel, alebo iný chutný chlieb (môžete dokonca použiť brioche)
1 polievková lyžica.
nesolené maslo
2 polievkové lyžice.
olivový olej
Soľ a čerstvá mletá paprika podľa chuti (voliteľné)
Smery
  1. Nakrájajte plátky chleba na reznú dosku a vyberte kôry z každej strany. Strihať stoh v každom smere na 1/2-palcové alebo 1-palcové kocky.
  2. Maslo a olej roztopte v malej panvici na strednom ohni. Pridajte kostičky na chlieb a suté, až kým nie sú zlaté a ostré na všetkých stranách, asi 3 minúty. Preneste na platňu s papierovou vložkou s papierovou utierkou. Posypeme soľou a korením a premiešame na kabát.
  3. Variácie: Cesnakové krutóny: Do zmesi masla a oleja pridajte 1 strúčiky cesnaku rozdrveným lisom a 1 minútu sajte. Potom pridajte kostičky na chlieb a pokračujte v usmerňovaní receptov. Herbové krutóny: Pridajte 1 polievkovú lyžicu nakrájanú čerstvú petržlenovú vňať a / alebo iné čerstvé bylinky alebo zmiešané bylinky alebo 1 lyžičku sušenej bylinky alebo byliniek do krutónov ihneď po vyprážaní, kým sú ešte v panvici. Syrové krutóny: Ihneď po vypustení krutónov na papierové utierky (krutóny by mali byť stále horúce), posypeme 1/4 šálky jemne nastrúhanej (na mikrovlákieni alebo na malej drsnej strane
    krabicového strúhľača) tvrdého syra, ako je Parmigiano- Reggiano, Pecorino Romano, Asiago alebo Provolone a
    premiešajte na plášť a mierne tavijte syr na chlieb. Korenené korene: Ihneď po vypustení krutónov na papierové utierky posypeme 1/4 čajovej lyžičky mletej škorice, čínskeho pikantného prášku, kariového prášku alebo korenia morského mäsa v štýle Maryland (Old Bay) a miešame na plášť.

    Informácie o výživovej hodnote je založená na jednej dávke.

obraz

Gettyimages / StockDisc