1. Všetko začalo s túžbou hamburgerov.

Počas pobytu v Londýne v roku 1971 sa priatelia Issac Tigrett a Peter Morton vybrali pri hľadaní dobrého amerického burger – niečo, čo bolo ťažké prísť cez rybníček v tej dobe. Po príchode sa rozhodli otvoriť svoj vlastný večer v americkom štýle v starom obchodnom zastúpení spoločnosti Rolls Royce na Old Park Lane. Pôvodná poloha stále stojí.

usilovne Rock Café burger

Hard Rock Café

2. Logo bolo inšpirované … automobilovými dielmi?

Umelec celebrít Alan Aldridge (pracoval s Beatles!) Modeloval logo po ozdobnej kapote auta značky Chevrolet. Farby boli pôvodne červené, biele a modré, ale nakoniec to skončilo.

usilovne Rock Café

3. Paul McCartney predviedol prvý koncert kaviarne.

Paul McCartney & Wings v roku 1973 v londýnskej kaviarni zahral improvizovanú prehliadku vo svojom britskom turné. Každoročne sa na celom svete konajú viac ako 15 000 živých hudobných podujatí.

[instagram]

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Surfin “v štýle. #thisishardrock #repost (��: @the_great_bloza)

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Hard Rock Cafe (@hardrockcafe)

[/ Instagram]

4. Slávne tričká boli vytvorené náhodou.

Pôvodná kaviareň v Londýne sponzorovala miestny futbalový (futbalový) tím, ktorého košele obsahovali logo. Častí zákazníci si museli ponechať príplatky a predtým, ako to majitelia vedeli, ľudia sa začali objavovať, aby ich žiadali. Nakoniec majitelia museli postaviť kaviareň mimo kaviarne, kde by sa mohla nachádzať maloobchodná prevádzka. Dnes tvorí takmer 40% podnikania.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Pozrime sa na to, to, čo je staré, je nové znova a my sme vyzvaní, aby sme ohlásili novú kolekciu inšpirovanú vinobraním. K dispozícii teraz výlučne prostredníctvom nášho online obchodu. Odkaz v bio! #thisishardrock

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Hard Rock Cafe (@hardrockcafe)

5. Veľké hviezdy sa stali pravidelnými v pôvodnej reštaurácii.

Eric Clapton začal chodiť do londýnskej kaviarne a nakoniec požiadal majiteľa Issaca Tigretta, aby zavesil gitaru na svoju obľúbenú barovú stoličku, aby “označil jeho miesto”. Pete Townshend of The Who poslal svoju kytaru do kaviarne o týždeň neskôr, aby si zabezpečil svoje vlastné miesto a odštartoval teraz legendárnu zbierku nástrojov.

6. Prvá servírka v kaviarni stále pracuje pre reťaz.

Rita Gilligan bola prvým nájomom pôvodnej reštaurácie v roku 1971 a dodnes cestuje po svete ako hovorca Hard Rock.

obraz
Zdvorilosť Rita Gilliganová

7. Majú nejaké šialené hamburgery.

Každoročne sa v reťazci koná Svetová burgerová turistika, ktorá prináša do menu nové, obmedzene vydané hamburgery inšpirované prísadami z celého sveta. V tomto roku sú miestne legendárne Burgers inšpirované mestami ako Ho Chi Minh vo Vietname a Buenos Aires v Argentíne.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

#WorldBurgerTour sa vráti! Z Soulu do Buenos Aires zažijete chute a vplyvy z niektorých našich najjedičších miest po celom svete. K dispozícii od 1. mája do 25. júna na svetburgertour.com

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Hard Rock Cafe (@hardrockcafe)

8. Je tu napísaná skladba.

Carole King, samozvaná láska hrabáka Hard Rock, napísala skladbu “Hard Rock Café”, ktorá sa stala hitom v roku 1977. Texty hovoria, že to je – “Po tvrdej práci som zaručila / nie kdekoľvek lepšie byť … “

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Naši skladišť sme pretekali na #TriviaDay. Pridajte sa k nám už dnes na príbehu Instagram Stories na prehliadku pamätihodností a vyskúšajte svoje hudobné znalosti ����

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Hard Rock Cafe (@hardrockcafe)

9. Kaviarne sú dvojité ako múzeá epickej hudby.

Odkedy Clapton a Townshend prvýkrát darovali svoje gitary, kolekcia memorabílie Hard Rock sa rozrástla exponenciálne. V súčasnej zbierke je viac ako 80.000 kusov vrátane úžasných kúskov, ako je červená bunda “Beat It” od Michael Jackson, okuliare Johna Lennona, svadobné šaty “Like A Virgin” od Madonny, guitar Flying V od Jimiho Hendrixa a 24 karátového zlatého listu Elvisa Presleyho klavír, ktorý hral v jeho domove Graceland.

usilovne Rock Café

10. Nájdete ich po celom svete.

Prvá americká kaviareň sa otvorila v Los Angeles už v roku 1982, ale dnes je viac ako 200 miest v reštauráciách rozmiestnených v 68 krajinách. Hard Rock Hotel & Casino začal v roku 1995 v Las Vegas a teraz cestujúci môžu zostať v 23 hoteloch a staviť svoje šťastie na 11 kasín po celom svete.

obraz

Flickr Creative Commons / Gary J Drevo

Nasledujte Delish na Instagram.