Alton Brown je v podstate Bill Nye jedla. Urobil si meno pre seba prelomiť vedu o varení zo 14 sezón hosting Dobré jedenie. Dokonca dokončil show aj na ceste a vytvoril turné “Eat Your Science”, ktorá spája kulinárske experimenty s hudbou, lasery a Brownovo podpisové rýchlo vysvetľujúce vysvetlenia.

V skutočnosti, keď spomeniete jeho meno na väčšinu ľudí, okamžite odpovedia: “Ach, prisahám receptom Altona Browna na [vložte tu jedlo]” (s odkazom na jeho celé meno, vždy). Je to ako váš múdry strýko; chlap, ktorý by si chcel pri rýchlej voľbe, keď tvoja vďakyvzdania moria varenie o štyri hodiny dlhšie ako navrhovaný čas – a zdá sa, že to ešte nie je úplne hotovo – alebo keď sa chystáš vylúčiť vajcia a cítiš sa naozaj neistý celé “vytvoriť vírivku vriacej vody” časť.

Alton Brown Roasts Turkey

Lou Rocco

On vás naučil, ako variť – a dodávať pálené jednorazové – ale ako dobre viete naozaj poznáte samozvaného “gentlemanského vedca”? Otestujte svoje vedomosti (alebo prinajmenšom zapôsobte na ľudí tým, že zrušíte niektoré vedomosti, keď vám niekto povie, že jediný guac, ktorý budú kedy jesť, je Brownov recept).

1. Jeho bakalárske štúdium bolo 20 rokov.

Predtým, ako sa stane synonymom pre sny sabotujúcich kuchárov Kráľovská kuchyňa, Brown študoval drámu na univerzite v Gruzínsku. Ale to nebolo to, čo zamýšľal študovať.

“Prišiel som sem ísť do J-školy, ale nenechali ma,” povedal Athens Banner-Herald. “Odmietli ma, čo je zábavné, pretože pred niekoľkými rokmi mi dali cenu Peabody, ktorá bola celkom v pohode.”

Brown začal vysokú školu v 80. rokoch, pričom v roku 1985 odišiel len jeden z platiacich absolventov. V priebehu rokov škola reštrukturalizovala svoje maturitné požiadavky a dostal sa na to, aby prešiel pódia a prijal diplom v roku 2004.

2. Riadil R.E.M. Hudobné video.

Pamätajte si, že 1987 klasika “The One I Love”? (C’mon, viete, že to robíte – Michael Stipe s vlasmi, náhodné bleskové záplaty prekryté detailmi bubnovania, rozmýšľajúc sa o korunovaní.) Brown bol režisér kinematografie na tomto natáčaní, ktorý slúžil ako stabilný operátor vajec , Hovorí, že prestávka bola všetko “náhodou”, pretože bol špecialistom na prevádzku stálych vačiek a umelca za videom bol veľkým fanúšikom tohto nástroja.