Platinové špicaté vlasy. Hviezda siete potravín. Vynálezca “oslicovej omáčky”. To sú všetky spôsoby, ako opísať Guy Fieri, ale ak si myslíte, že je to všetko, je potrebné vedieť o Diners, Drive-Ins a ponory hviezda, Guida neviete. (To je jeho prezývka medzi priateľmi, FYI.)

Šéfkuchár je každý, kto vidíte v televízii, ale to, čo je najviac prekvapujúce, je to, aký je jeho život, keď fotoaparáty nie sú v pohybe – a čo ho robí ten, kto sa nebojí “sa dostať do nejakej Enyy” a udržuje úzkosť v zátoke s malou radou od predajcu Zig Ziglar.

Tu je to, čo ani tí najdivokejší fanúšikovia nevedia.

Jeho meno nebolo vždy “Fieri”.

Fieri-výrazný “FEE-eddy”, s “eri” trilled v talianskom štýle, pre kohokoľvek, kto sa pýta, prečo “r” znie viac ako “t” alebo “d’-sa narodil Guy Ferry. Zmenil to späť na pôvodný spôsob, akým jeho rodina napísala meno, Fieri, v roku 1995, keď sa oženil s manželkou Lori.

chlapík Fieri

Alexander Tamargo

“Strašný kuchár” upevnil svoju kariéru.

Fieri si vždy vychutnával varenie – v strednej škole prebehol svoj vlastný prepravný koberec – ale až do strednej školy, keď strávil rok vo Francúzsku, študoval vo Francúzsku, že si uvedomil, že musí byť v potravinárskom priemysle. Zostal v penzióne a hoci priznáva, že žena, ktorá ho bežala, bola “strašným kuchárom”, každé jedlo, ktoré malo, bolo nepríjemné.

“Písal som domov svojim rodičom a povedal:” Včera som mal steak a zemiaky a bolo to, ako by som ich v živote nikdy nemal, “hovorí Fieri. “Moji rodičia boli naozaj dobrí kuchári a jedli sme veľmi dobre, ale nikdy som nemal nič podobné jedlu tam, presne som vedel, čo chcem robiť.”

Zatiaľ čo navštevoval univerzitu v Nevade v štáte Las Vegas a špecializoval sa na hotelovú administratívu, pracoval ako kapitán a kapitán flambé, ktorý si vzal čo najviac práce, aby získal viac skúseností v reštauračnom svete.

“Ja som zriedka bez slova, ale vtedy som bol bez slova.”

Získal svoje kocky na grilovacom výcvikovom tábore.

V dvanástich rokoch dostal Fieri malého šéfa fajčiara a začal vyrábať svoje vlastné hovädzie mäso a údené syry a začal sa drobiť v grilovaní a sníval o tom, že nakoniec bude súťažiť v American Royal, ktorý šéfkuchár považuje za “Super Bowl barbecue”. Aby sa pripravil, zapísal sa do dvojdňového grilového tábora, ktorý učil bývalá víťazka Lola Riceová.

“Bolo to držané na parkovisku na južnej strane Houstonu a tam bolo asi 70 ľudí,” vysvetľuje. Keď sa prvýkrát vrátil do kabrioletu, ktorý prenajal z letiska, domorodec z Kalifornie sa cítil ako ryba z vody.

“Vystúpil som a v oblekoch bolo veľa dobrých chlapcov a ja som sa spýtal,” hej, je to tá grilovaný tábor? ” Pozreli sa na mňa a práve povedali: “Chlapec, ste stratili?” “Smeje sa. “Mal som na sebe červené šortky Dickies, topánky na skateboard a topánku na tanky. Mohol som nosiť kostým Godzilla a získal lepší príjem.”

chlapík Fieri

Dylan Rives

Vyhral Super Bowl BBQ.

On zhoršil víťazstvo ich rešpektu po tom, čo variť obrovskú kávu cestovín pre všetkých tam, potom, čo sa učiť tábor nemal večere plány pre svojich študentov a posádky. Tam sa stretol so šoférom kamiónu, lekárnikom, technikom v oblasti výpočtovej techniky a architektom / inžinierom – štyrmi ľuďmi, ktorí sa zdajú mať veľa spoločného, ​​iný ako uznanie za údené mäso – ktoré sa zvrhnú a tvoria Motley ‘Que, barbecue posádku, ktorá by mala variť a súťažiť, a pred šiestimi rokmi vyhrať americkú kráľovnú.

Ocenenie neprichádza s krúžkom veľkého kĺbu alebo výletom do Disney World, ale pomohlo mu dostať sa do grilovej sály slávy.

chlapík Fieri

Dylan Rives

On nikdy nechcel mať svoje podpísať platinové zámky.

Fieri dlhé roky zakalil dlhé vlasy, a to až do zúfalstva svojho kaderníka. “Vždy sa sťažovala, že potrebujem byť súčasníkom, a tak som jedného dňa povedal:” Dobre, urob to, čo chceš, “a ona mi rozstrihá vlasy, a keď skončíme, spýtam sa:” Kedy budeš umyť šampón? ” Povedala: “Aký šampón? To je vaša nová farba vlasov!” Vysvetľuje. “Ja som zriedka bez slova, ale vtedy som bol bez slova.”

Bolo to v piatok večer a musel ísť rovno do práce vo svojej reštaurácii, a tak si vytiahol baseballovú čiapku a odtiahol ju, aby zakryla svoje novo bielené vlasy. Nepomohlo.

“Reštaurácia bola tak tichá, že ste mohli počuť, že myš spieva operu,” zasmeje sa. Jeho syn Hunter mal v tom čase asi 4 roky a mal len jednu reakciu: “Čo sa stalo s vami, ocko?”

Hoci to bola najprv šokujúca zmena, objal ho a rozhodol sa, že ho nebudú definovať jeho účesy – hoci v konečnom dôsledku sa to stalo synonymom pre oslavu ako jeho frázy, ako “jazda na autobus do Flavortownu!” V momente, keď vyhral Food Network Star, niekto ho poklepal na chrbát a povedal mu: “Hádaj, že to bude chvíľu držať,” hovorí.

Drobil sa hnedými, čiernymi a dokonca purpurovými vlasmi, no fanúšikovia vedia, že je najlepšie biely blond.

Svoju sestru bitku s rakovinou vytvaroval jeho pohľad na život.

Po štyroch rokoch bola Fieriho sestra diagnostikovaná rakovina. Hoci bol v tom čase len osem rokov, spôsob, akým jeho komunita a dokonca úplne cudzinci podporovali jeho rodinu, mu zanechali trvalý vplyv – najmä keď sa miestni futbalisti zastavili v nemocnici, aby navštívili.

“Nič nezbavuje bolesť, že je tam, ale trochu to zatiahlo, keď sa dostanete k odvráteniu vašej pozornosti na niečo iné,” vysvetľuje Fieri. “Ako rodič nechcete premýšľať o tom, že vaše dieťa je choré, a tie chvíle, keď je vaše dieťa šťastné, keď usmieva, znamená toľko.”

Jeho sestra porazila rakovinu detí, hoci v 38 rokoch bola diagnostikovaná metastázujúcim melanómom a o rok neskôr zomrela. Jej bitka spôsobila, že Fieri chcú urobiť všetko, čo môže, aby pomohlo iným rodinám postihnutým rakovinou, pozývajúc rodiny založené na Make-A-Wish na všetky svoje výstrižky v potravinovej sieti. Trvá na tom, aby priniesla celú rodinu – nielen dieťa bojujúce proti rakovine -, takže sa necítia oddelené.

“Viem, do akej miery prechádza rodina,” hovorí. “Viem, že to zarmútilo a vidím to, a ak by som mohol urobiť niečo, čo by som mohol pomôcť osvietiť alebo posilniť tieto deti, chcem to urobiť.”

Jeho práca s Make-A-Wish mu získala cenu Chris Greicius, pomenovanú po 7-ročnej bojovej leukémii, ktorá inšpirovala vytvorenie nadácie. “Je to najväčšia cena, akú som kedy dostal,” hovorí Fieri. “Je to visieť priamo v mojej jedálni na mojom ranči.”

Presvedčil výletnú loď na prepravu BBQ fajčiar.

Dva roky po úspešnom spustení Guy Burger Joint na Carnival Cruise Line sa spoločnosť obrátila na neho o otvorení druhej reštaurácie na ďalšej jednej z jej lodí. Fieri miloval myšlienku robiť grilovanie, ale chcel to spraviť správne, čo znamená, že mäso je pomaly varené priamo na palube lode. O šesť mesiacov neskôr sa k nemu vrátili a povedali, že je to možné, ale nebol ľahko presvedčený.

“Musíte byť skutočným fajčiarom, potrebujete skutočného fajčiara, ako je Ole Hickory,” povedal som im a my sme šli na mojom dvore, aby som im mohol ukázať svojmu fajčiarovi, “hovorí.

Akonáhle karnevalový tím vyriešil logistiku získania tradičného dreva fajčiara dostatočne masívneho na to, aby mohol kŕmiť tisíce na svojej kúzelnej lodi, dostali sa do práce navrhovať Pig & Anchor BBQ Eatery, ktorý otvoril tento marec.

Soundtrack k jeho životu je dosť eklektický.

V domácnosti Fieri, Pandora hrá po celý deň, aj keď kuchár má tendenciu meniť stanice prerušovane tak, aby vyhovovali jeho nálade. Tu je postup, ako sa deň rozpadá:

Čokoľvek skutočne znamená čokoľvek – vrátane speváka Enya “iba čas”. “Milujem Enyu,” hovorí Fieri. “Môžem sa dostať k nejakej Enyi, ktorá prekvapuje ľudí, ale mám ľahkú stranu a stránku s vysokou energiou.”

Je to sucker pre “prosciutto a melón” chudobného človeka.

Vyrastajúc sa, Fieri by mal jemne rozseknúť jablko Granny Smith a zabaliť ho do salámu, svačinu, ktorý nazýva Prosciutto a Melón “chudobného človeka”.

“Jedla som to – nie som si sranda – od veku 7 rokov, dlho predtým, ako som niekedy proscilut, a dodnes nikto nezískal väčší náskok ako ja,” hovorí.

Zig Ziglar’s Advice mu pomohli zvíťaziť v Stage Fright.

Fieri je taký fanúšik predávajúceho a motivačného rečníka Zig Ziglar, že šiel na jednu z jeho vystúpení v Anaheim Convention Centre, čakajúc na čele v knihe podpísanej len kvôli šancu stretnúť sa s ním. Akonáhle sa dostal na hlavu linky, mal len jednu otázku pre motivačného experta: Je niekedy čas dostať sa na pódium a nie byť nervózny?

“Deň, keď nie si nervózny, je deň, keď nebudeš dobre robiť,” povedal mu Ziglar.

“Vysvetlil, že keď si nervózny, snažíš sa silnejšie a naozaj sa snažíš,” vysvetľuje Fieri. “Ak sa budete správať, ako keby to nebolo veľa, tak sa to vytratilo. Je to niečo, na čo ma vždy pamätať dodnes.”

Bol znetvorený ako renesančné dieťa.

Ak ste si niekedy mysleli, že Fieriova tvár mala na seba herubínovú žiara, nie ste zrejme sám. Guyov veľký zhryz hviezda má taký vplyv na populárnu kultúru – ktorá presahuje hranice samotnej sféry potravín -, že spoločnosť Buzzfeed BFF navrhla celú sériu záberov, ktoré začlenili hviezdu do kultových umeleckých diel.

Sledovanie toho spôsobuje, že je Nervózny.

Ak vezmeme do úvahy, že Fieri je spokojný, chlapík z Kalifornie, môže byť ťažké si predstaviť čokoľvek, čo mu dáva motýle do žalúdka, ale Fieri trvá na tom, že to nie je pravda.

“Pozorovanie mojich detí súťažiť v basketbalu ma dostane,” hovorí otec dvoch chlapcov, Hunter a Ryder. “Sedíte tam s takým množstvom emócií: Ako môžem cítiť môj syn?” Ako to robí tím? “Myslím, že všetci myslím, že som tetovanie a rock and roll, mám citlivosť a emócie.”

On tiež dostane nervy, keď sa chystá veľký projekt, rovnako ako jeho “Cruisin” na Kube “špeciálne. “Predal som potravinovú sieť na túto myšlienku a malo veľa pohyblivých častí,” hovorí Fieri. “Nechcem, aby ľudia zanechali ľudí alebo peniaze ľudí.”

Jeho “Conditioning” trik mu pomáha riešiť životné downs.

Fieri chce odovzdať všetky svoje praktické zručnosti svojim deťom, od varenia po zmenu pneumatiky, ale najväčšie veci, ktoré chce naučiť, je efektívna komunikácia – vrátane odvahy hovoriť, keď nerozumiete niečomu – a vyrovnať sa s životnými nástrahami, technikou, ktorú nazýva “kondicionovanie”.

“V živote prechádzate tovarom, koňmi a ugliami,” uznáva Fieri. “Keď sa niečo stane, nemôžete s tým nič robiť, ale môžete sa pripraviť na budúcnosť a zvládnuť to.”

On strategicky skryť svoje prvé tetovanie.

Len po vysokej škole dostal so svojim švagrorom zodpovedajúce tetovanie: kmeňový dizajn s talianskym rohom uprostred toho. Zatiaľ čo jeho švagr dostal na biceps, Fieri si vybral zadnú časť jeho pravého ramena.

“Nemohol som to dostať na svoju ruku, pretože by sa ukázal cez moje firemné biele tričko s dlhými rukávmi, ktoré som musel nosiť vtedy,” hovorí. “Bolo to ’80 – niečo, a ľudia boli stále ako, ‘Tetovanie? Ó, môj bože!'”

Jeho obľúbené jedlo nezahŕňa oslicovú omáčku.

Je ťažké, aby si Fieri vybral obľúbené jedlo z jednej z jeho reštaurácií – “to je ako výber obľúbeného dieťaťa,” tvrdí, ale ak je mal na to, že to bude jeho kolísková zelenina, ktorú robí s údenou morčacou namiesto šunkových pazúrikov. (Pssst … ak zomrieš to skúsiť, môžeš skórovať na strane Pig & Anchor.)

Yup, jeho najlepšia voľba je vlastne strana. “Väčšina ľudí si neuvedomuje, aké som so zeleninou,” hovorí. “Postavil som si ich okolo nich.”

Nasledujte Delish na Instagram.